SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Starz zwolni 10 proc. pracowników i opuści rynek brytyjski oraz australijski

Amerykańska telewizja kablowa i platforma streamingowa Starz zwolni ponad 10 proc. pracowników w związku z przygotowaniami do rozstania z Lionsgate w przyszłym roku.

W ramach planowanej restrukturyzacji telewizja i platforma streamingowa Starz opuści Wielką Brytanię i Australię, ponieważ jej spółka matka, czyli Lionsgate w dalszym ciągu ogranicza swój międzynarodowy zasięg. Dyrektor generalny Jeffrey Hirsch przekazał pracownikom informację o restrukturyzacji w notatce służbowej. Starz zatrudnia około 670 pracowników, 10 procent z nich straci pracę.

„Chociaż jest to trudne, ponieważ dotyczy to wielu naszych pracowników, wprowadzamy zmiany, aby dostosować się do wymogów rynku i przygotować na kolejny rozdział jako samodzielnie działającej firmy” – powiedział Hirsh.

Rozstanie Lionsgate i Starz będzie miało miejsce na początku 2024 r., mimo że pierwotnie planowane było już w sierpniu, ale nastąpiło opóźnienie. Jako przyczyny opóźnienia firma podała strajki w USA i trwającą finalizację przejęcia Entertainment One.

Zgodnie z planem podziału studio filmowe i telewizyjne Lionsgate zostanie wydzielone do odrębnej spółki, natomiast działalność w zakresie sieci medialnych (która obejmuje głównie telewizję kablową i platformę streamingową Starz) pozostanie samodzielną jednostką. W wyniku podziału powstaną dwie spółki, które będą notowane na giełdzie.

Wiadomość o restrukturyzacji pojawia się po roku wprowadzania usprawnień w firmie Lionsgate, która w lutym br. poinformowała, że w ciągu ubiegłych sześciu miesięcy zwolniła około 150 pracowników.

Wyjście z Wielkiej Brytanii i Australii następuje po tym, jak w sierpniu Lionsgate ujawniło, że wycofuje się z rynku Ameryki Łacińskiej, zamykając usługę przesyłania strumieniowego Lionsgate+ (wcześniej znaną jako StarzPlay) i wstrzymuje wszelki rozwój w regionie. Wycofanie się z rynku Ameryki Łacińskiej to efekt opuszczenia przez spółkę siedmiu rynków europejskich, tj. Francja, Hiszpania, Niemcy i kraje nordyckie, oraz sprzedaży częściowych udziałów w StarzPlay Arabia z siedzibą w MENA (Bliski Wschód i Afryka Północna).

„Jak już wielokrotnie mówiłem, uważam, że mamy najlepszy zespół w branży i doceniamy wkład każdego pracownika, co jeszcze bardziej utrudnia zmiany organizacyjne. Zależy nam na tym, aby osoby, których to dotyczy dzisiaj, otrzymały wsparcie, a ich odejście było tak proste, jak to tylko możliwe” – dodał Hirsh.

Starz to producent m.in. popularnego serialu „Boss” (z Kelseyem Grammerem w roli głównej) oraz „Outlander”.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Starz zwolni 10 proc. pracowników i opuści rynek brytyjski oraz australijski

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Max
Najlepsze są takie teksty: „Mamy najlepszy zespół w branży” przy informowaniu o zwijaniu biznesu. No, rzeczywiście najlepszy!
odpowiedź