SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Stop rasizmowi w sporcie” – startuje konkurs dla dziennikarzy

Biuro Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania rozpoczęło konkurs dla dziennikarzy pod hasłem „Stop rasizmowi w sporcie”. Prace dotyczące tego zagadnienia można zgłaszać do końca września.

„Stop rasizmowi w sporcie” – startuje konkurs dla dziennikarzy

Ruszający właśnie konkurs „Stop rasizmowi w sporcie” ma na celu propagowanie w mediach zwalczania i przeciwdziałania dyskryminacji w sporcie, łamanie stereotypów i uprzedzeń oraz kształtowanie wśród kibiców sportowych i całego społeczeństwa postaw tolerancyjnych dla odmienności. Dodatkowym zadaniem akcji jest zwiększenie zainteresowania tą tematyką wśród ludzi mediów.

Konkurs jest skierowany do profesjonalnych dziennikarzy wszystkich mediów drukowanych, elektronicznych, telewizyjnych i radiowych – zarówno o zasięgu ogólnopolskim, jak i regionalnym. W ramach akcji należy zgłosić do końca września materiał dotyczący bezpośrednio zwalczania i przeciwdziałania dyskryminacji w sporcie, który został po raz pierwszy opublikowany lub wyemitowany od 1 października ub.r. do 20 września br.

Kapituła konkursowa przyzna po jednej nagrodzie w trzech kategoriach: materiał prasowy/internetowy, materiał radiowy i materiał telewizyjny. Rozstrzygnięcie konkursu – organizowanego przez Biuro Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce – nastąpi w październiku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Stop rasizmowi w sporcie” – startuje konkurs dla dziennikarzy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl