SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polska zaczyna akcję „Stop Russsia now”. Morawiecki: w Europie Zach. i Płd zbyt szybko chcieliby wrócić do normalności

Polskie władze będą prowadzić w krajach Europy zachodniej i południowej kampanię „Stop Russsia now” podkreślającą zbrodnie popełniane przez Rosjan w Ukrainie. - Akcja odbywa się pod hasłem „Stop Russsia now”, teraz, natychmiast, bo każdego dnia, w każdej godzinie, każdej minucie, brutalni rosyjscy żołnierze mordują na rozkaz Kremla - stwierdził premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział swoją wizytę w Niemczech.

Mateusz Morawiecki podczas inauguracji kampanii „Stop Russsia now”, fot. KPRM Article

- Spotykamy się tutaj, aby zainicjować akcję specjalną, która ma budzić sumienia. Bo Władimir Putin przygotował specjalną operację zbrodni wojennych i ludobójstwa. To, co się dzieje na ulicach ukraińskich miast, wstrząsa naszym sumieniem, ale zbyt krótko. Zbyt szybko nasi partnerzy w Europie Zachodniej i Europie Południowej chcieliby wrócić w koleiny normalności - powiedział w sobotę na konferencji prasowej na Stadionie Narodowym w Warszawie premier Mateusz Morawiecki.

Stwierdził, że takiego powrotu do normalności nie ma. I dodał, że chciałby, aby akcja z billboardami, która będzie też odbywać się w mediach społecznościowych, „była krzykiem tych, którzy zostali bestialsko zamordowani na ulicach miast i miejscowości”.

- Dzisiaj do różnych miast w Europie ruszą billboardy, akcja będzie wzmacniana w mediach społecznościowych, będę też jechał do Niemiec i innych państw, aby cały czas przypominać, co strasznego dzieje się na Ukrainie. Akcja odbywa się pod hasłem „Stop Russsia now!” - opisał szef rządu.

Dodał, że nad tym, co dzieje się na Ukrainie, nie można przejść do porządku dziennego. W opinii premiera, reakcja na wydarzenia na Ukrainie świadczą „o naszym człowieczeństwie”.

Zaznaczył, że "akcja odbywa się pod hasłem Stop Russia Now, teraz, natychmiast, bo każdego dnia, w każdej godzinie, każdej minucie, brutalni rosyjscy żołnierze mordują na rozkaz Kremla".

Jak ocenił premier, te zbrodnie "to nie jest żadna samowola, to jest specjalna operacja". Zaznaczył, że w Polsce "dobrze pamiętamy niewolę rosyjską, dobrze pamiętamy, co to jest żyć pod czyimś butem, nie chcemy tego".

"Ta akcja ma się zdecydowanie przyczynić do tego, aby Europa nie była Europą obojętności, bezradności, nie była Europą porażki, żeby Europa była Europą zwycięską, ale to musi się stać jak najszybciej" - podkreślił Morawiecki.

Morawiecki odwiedzi Niemcy

- Widząc zbrodnie, które dzieją się na Ukrainie, mamy szczególny mandat do tego, aby budzić sumienia zachodniej Europy; Niemcy, Francja, Austria, Włochy muszą zrobić jak najwięcej, żeby zatrzymać wojnę na Ukrainie - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zapowiedział swoją wizytę w Niemczech. Dopytywany przez dziennikarzy o szczegóły tej wizyty, premier powiedział: "Widząc te zbrodnie, które dzieją się na Ukrainie, mamy szczególny mandat do tego, aby budzić sumienia zachodniej Europy".

- Niemcy, Francja, Austria, Włochy, te kraje muszą zrobić jak najwięcej, żeby zatrzymać wojnę na Ukrainie. Żeby wstrzymać finansowanie machiny wojennej Putina. Dlatego będę rzeczywiście w Niemczech rozmawiał z różnymi ludźmi, najprawdopodobniej także z panem kanclerzem (Olafem Scholzem) - dodał premier.

Dołącz do dyskusji: Polska zaczyna akcję „Stop Russsia now”. Morawiecki: w Europie Zach. i Płd zbyt szybko chcieliby wrócić do normalności

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość-gość
A dlaczego Mateusz Morawiecki nie ma podpisanego garnitura. Tak jak jego koledzy z rządu co mieli podpisane kurtki/ubrania.
10 6
odpowiedź
User
jatylkopyta_m
Czy ta akcja ma przykryć zjawisko #morawinflacja ?
170 4
odpowiedź
User
dh
"Chcemy, aby..." A sam nawet TIR-ów nie zablokował.
9 2
odpowiedź