SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stopa bezrobocia wzrosła do 13,2 proc.

Stopa bezrobocia na koniec lutego 2011 roku wyniosła 13,2 proc., czyli wzrosła o 0,2 pp. wobec poprzedniego miesiąca i nie zmieniła się wobec lutego 2010 roku, podało w piątek Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS), powołując się na dane z urzędów pracy.

"Stopa bezrobocia rejestrowanego (na podstawie liczby pracujących z końca stycznia) wyniosła w lutym 2011 roku 13,2% i w porównaniu do stycznia 2011 roku wzrosła o 0,2 punktu procentowego. Tym samym wskaźnik ten ukształtował się na poziomie z końca lutego 2010 r." - głosi komunikat. 

Liczba bezrobotnych w końcu lutego wyniosła 2.151 tys. osób (na podstawie meldunków nadesłanych przez wojewódzkie urzędy pracy) i w porównaniu do końca stycznia wzrosła o 46 tys. osób (2,2%).

"W miesiącach zimowych bezrobocie zwykle jest wyższe. W urzędach pracy rejestrowały się także osoby po zakończeniu umów na czas określony, osoby po rozwiązaniu umowy o pracę z przyczyn dotyczących zakładów pracy, jak również osoby wcześniej wykreślone z ewidencji z tytułu niepotwierdzenia gotowości do pracy" - czytamy dalej w komunikacie.

Resort zauważa także, że liczba wolnych miejsc pracy i wolnych miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy w lutym 2011 roku (na podstawie meldunków wojewódzkich urzędów pracy) wyniosła 50,4 tys. i w porównaniu do stycznia 2011 roku wzrosła o 3,7 tys., czyli o 8%.

Ustawa budżetowa na 2011 rok przewiduje, że wskaźnik ten wyniesie na koniec 2011 roku 9,9%.

Dołącz do dyskusji: Stopa bezrobocia wzrosła do 13,2 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl