SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Storytel prezentuje słuchowisko "Chłopi 2050" z katastrofą klimatyczną w tle. Występują Dorociński, Dziędziel, Topa, Popławska

Platforma Storytel opublikowała słuchowisko "Chłopi 2050, czyli Agronauci w czasach katastrofy klimatycznej". Głosem grają w nim Marcin Dorociński, Magdalena Popławska, Zofia Zborowska, Bartłomiej Topa, Marian Dziędziel, Olivier Janiak, Michał Piróg i wielu innych artystów.

Article

Słuchowisko Storytel pt. „Chłopi 2050, czyli Agronauci w czasach katastrofy klimatycznej" w warstwie literackiej nawiązuje do klasyki literatury polskiej, czyli „Chłopów" Władysława Reymonta. Inspiracją do powstania fabuły był raport WWF „2050 Polska dla pokoleń", w którym przedstawiona została tragiczna wizja przyszłości, jaka czeka naszą planetę, jeśli społeczeństwo nie zmieni swojego sposobu życia. Temat opisał Cezary Zbierzchowski, autor powieści fantastyczno-naukowych („Holocaust F", „Distortion").

"Chłopi 2050" - fabuła

Fabuła najnowszego słuchowiska Storytel podąża tropem Antka Wiśniewskiego, gospodarza doświadczonego osobistą tragedią, i jego sąsiadów ze wsi Lipce, z jednej strony zmagających się z szaloną pogodą, a z drugiej z deweloperem Dziedzicem.

Polska wieś w roku 2050. Roboty, egzoszkielety i drony są tak samo powszechne jak siekiery i widły. W ogromnych hangarach uprawia się cytrusy, każda kropla wody jest na wagę złota, a Reymontowskie Lipce dawno wyludniły się z powodu suszy. Uciekinierzy z południa Europy mają gospodarstwa tuż za płotem, u sołtysa można spotkać Hiszpanów i Greków, w kościele słychać zaś płomienne ekologiczne kazania.

Głosu głównemu bohaterowi udziela Marcin Dorociński. W słuchowisku pojawią się także m.in. Magdalena Popławska i Bartłomiej Topa, Marian Dziędziel, Zofia Zborowska, Grażyna Wolszczak, Agnieszka Więdłocha, Piotr Adamczyk, Łukasz Simlat, Marcin Bosak, Miriam Aleksandrowicz, Tomasz Dedek i Jakub Wieczorek.

Narratorem jest Miłogost Reczek. Oprócz aktorów w słuchowisku udział wzięli także dziennikarze i osobowości telewizyjne: Mariusz Szczygieł, Olivier Janiak i Michał Piróg.

Wstęp przygotowała aktywistka ekologiczna Areta Szpura.

Storytel promuje słuchowisko "Chłopi 2050"

Projekt słuchowiska oraz towarzysząca mu kampania powstały w Storytel we współpracy z agencją McCannWorldgroup oraz Mastercard Polska. Partnerem medialnym projektu jest portal Gazeta.pl, który promuje go m.in. w ramach cyklu „Piątki dla klimatu". Promocji będzie towarzyszyła kampania na antenach Radia TOK FM, Radia Złote Przeboje, Rock Radia, RMF FM, a także w sieci kin Helios i na nośnikach reklamy zewnętrznej.

W ramach działań na rzecz ochrony klimatu, Storytel przekaże również fundusze na współpracę z Klubem Gaja. Każde osłuchanie słuchowiska „Chłopi 2050" to złotówka przeznaczona na sadzenie drzew.

Dołącz do dyskusji: Storytel prezentuje słuchowisko "Chłopi 2050" z katastrofą klimatyczną w tle. Występują Dorociński, Dziędziel, Topa, Popławska

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wow!
Co za pomysł! jaka oryginalna zabawa z tytułem "Chłopi"! Żeby robić takie gwno trzeba zapakować w ładny papierek i liczyć, że ktoś się złapie. Szczygieł, Janiak i Piróg - te "osobowości" zapowiadają obiektywne przedstawienie tematu. Jeszcze Wojewódzki i Rusin i ja już siadam w fotelu.
Tylko nie zapomnijcie o prześladowaniach transów - bo to też ważki temat w waszym zabawnym życiu.
odpowiedź
User
Sylwia
Do użytkownika "wow!" - taka recenzja wystarczyła mi, by zignorować to słuchowisko, choć byłam z początku nastawiona pozytywnie, bo temat globalnego ocieplenia jest istotny i coraz częściej poruszany w mediach.
odpowiedź
User
ross
Czy zmiany klimatu zniszczą naszą cywilizację? Zainteresowanym polecam książkę 'Wodny świat' Androsa Kupiszty. O nieistniejących dziś wyspach, ruinach na dnie mórz, bałtyckim tsunami... Intrygująca lektura.
odpowiedź