SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stowarzyszenie Otwarte Klatki apeluje “Zakończmy Epokę Klatkową” w Unii Europejskiej. W spocie Gessler, Dereszowska, Woźniak-Starak

Wystartowała kampania społeczna pod hasłem "Jednym Głosem" realizowana kompleksowo przez agencje Group One dla Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Jej celem jest wezwanie do zaprzestania hodowli zwierząt w systemie klatkowym i pozyskanie jak największej liczby podpisów pod petycją kierowaną do Ministra Rolnictwa. Akcję wspierają Agnieszka Woźniak-Starak, Tomasz Raczek, Lara Gessler, Zuza Kołodziejczyk, Anna Dereszowska, Bartosz Bielenia oraz Rafał Maślak.

W Polsce każdego roku 42 milionów zwierząt gospodarskich jest trzymanych w systemie klatkowym. Stowarzyszenie Otwarte Klatki zainicjowało projekt “Zakończmy Epokę Klatkową”, którego celem jest zebranie jak największej liczby podpisów Polek i Polaków pod petycją wzywającą Ministra Rolnictwa do poparcia zakazu hodowli klatkowej w UE.

- W dyskusji o prawach zwierząt często zapominamy, że mówimy o milionach czujących istot, które każdego dnia doświadczają niewyobrażalnego cierpienia spowodowanego zamknięciem w ciasnych klatkach i przestarzałymi warunkami hodowli. Czynniki te nie tylko poważnie zagrażają ich życiu i dobrostanowi, ale także odbierają im szansę na humanitarne traktowanie i godne życie - mówi  dr hab. prof. UAM Hanna Mamzer.

Gwiazdy "Jednym Głosem" apelują o koniec hodowli klatkowej

W realizowanej w ramach projektu “Zakończmy Epokę Klatkową” kampanii "Jednym Głosem" wzięły udział znane osoby, które nie są obojętne na los zwierząt. W emocjonalnym spocie Anna Dereszowska, Tomasz Raczek, Agnieszka Woźniak-Starak, Lara Gessler, Zuza Kołodziejczyk, Bartosz Bielenia oraz Rafał Maślak przemawiają w imieniu 42 milionów zwierząt, które spędzają swoje życie w klatkach, i które nie mogą same zawalczyć o zmianę swojego losu.

Opowiadając poruszające historie krów, świń, kur niosek, królików i przepiórek, jednogłośnie apelują o podpisanie petycji.

Koncept kreatywny, w którym głos został oddany zwierzętom hodowlanym, stworzyła agencja kreatywna Labcon, która jest autorem spotu, odpowiada za działania kreatywne, PR oraz współpracę z liderami opinii, celebrytami i influencerami. Całość działań komunikacyjnych wystartowała 18 kwietnia podczas konferencji prasowej Stowarzyszenia Otwarte Klatki, zorganizowanej przez dział PR agencji kreatywnej należącej do Group One, który prowadzi biuro prasowe stowarzyszenia na potrzeby kampanii oraz odpowiada za działania e-PR.

Produkcją spotu zajęła się agencja Media Ready, a autorem zdjęć do kampanii jest fotografka, Marta Wojtal. Działaniami mediowymi, w tym pozyskaniem powierzchni pro bono na potrzeby kampanii społecznej, zajęło się Value Media. Spot będzie emitowany w TV, na platformach VOD oraz w digitalu. Agencja MarTech i e-commerce SalesTube wsparła akcję, pozyskując granty na kampanię w social mediach.

Dołącz do dyskusji: Stowarzyszenie Otwarte Klatki apeluje “Zakończmy Epokę Klatkową” w Unii Europejskiej. W spocie Gessler, Dereszowska, Woźniak-Starak

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ziut
No, Gessler wreszcie tam, gdzie jest jej właściwe miejsce - czyli w klatce.
odpowiedź