SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Wyborcza”: 200 tys. zł dla strajkujących nauczycieli ze sprzedaży prenumeraty cyfrowej

"Gazeta Wyborcza" (Agora) zakończyła sprzedaż specjalnej oferty prenumeraty cyfrowej, z której przychód zostanie przekazany na wsparcie strajkujących nauczycieli. Zebrano 200 tys. zł.

Akcja "Gazety Wyborczej" pod hasłem #Wspieramynauczycieli trwała od piątku 12 kwietnia br. Internauci mogli zakupić specjalną prenumeratę cyfrową dziennika w dwóch pakietach na miesiąc, kwartał lub rok.

Cały przychód ze sprzedaży subskrypcji - 200 tys. zł - zostanie przekazany na specjalny fundusz, który ma zrekompensować protestującym nauczycielom utratę części pensji. Społeczny komitet "Wspieram nauczycieli" ma przekazać pieniądze pedagogom znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji.

„Gazeta Wyborcza” organizuje różne akcje wspierające pracowników oświaty w czasie strajku, m.in. wydając specjalne numery dziennika - bezpłatne egzemplarze dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców, a także prowadząc relacje na żywo z miejsc protestów, czy przygotowując newsletter strajkowy.

Ponadto w piątek 26 kwietnia br. w warszawskiej siedzibie dziennika przy ul. Czerskiej 8/10 odbędzie się koncert Waldemara Malickiego z zespołem. Cały dochód z tego wydarzenia zostanie przekazany na wsparcie strajkujących nauczycieli. Bilety na wydarzenie można kupić na bilety.cojestgrane24.pl lub w Cafe Gazeta w Agorze (ul. Czerska 8/10 w Warszawie). Liczba miejsc jest ograniczona. Dodatkowo wszyscy, którzy zakupią bilet na piątkowy występ, otrzymają w prezencie 3-miesięczny bezpłatny dostęp do treści na Wyborcza.pl.

Na koniec 2018 r. ponad 170 tys.

„Gazeta Wyborcza” jako pierwsza w naszym kraju wprowadziła system limitowanego dostępu do swoich treści (paywall) i ofertę prenumeraty cyfrowej. Na koniec grudnia 2018 r. korzystało z niej ponad 170 tys. osób. Liczba użytkowników płatnej subskrypcji cyfrowej „Gazety Wyborczej” rośnie systematyczne. Na koniec 2014 roku wynosiła 54,9 tys., rok później - 77 tys., na koniec 2016 roku 100 tys., a na koniec 2017 roku - 133 tys.

Agora w zaprezentowanej w połowie ub.r. strategii na najbliższe lata planuje, że do końca 2022 roku liczba subskrybentów „GW” wzrośnie do 327 tys.

Według danych ZKDP w ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 94 527 egz., o 14,8 proc. mniej niż rok wcześniej.

W styczniu br. portal Wyborcza.pl miał 8,35 mln realnych użytkowników i 79,97 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza”: 200 tys. zł dla strajkujących nauczycieli ze sprzedaży prenumeraty cyfrowej

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Słabo...
To ile to będzie na jednego leniwego i pazernego?
odpowiedź
User
To ino ja
200 tys... To i na waciki nawet nie starczy :(
odpowiedź
User
Michał Ul
Szkoda tylko że przy tej całej hucpie pana Broniarza zapomina się o dobru dzieci i ich rodziców którzy muszą szukać opieki. To wstyd że nauczyciele dali się tak wkręcić temu panu. Owszem może i mało zarabiają i mają prawo do protestów ale NIE kosztem dzieci a w szczególności egzaminów.
odpowiedź