SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Współtwórcy platformy Zwolnieni z Teorii wpłacili 108 tys. zł dla strajkujących nauczycieli

Paula i Marcin Bruszewscy, współtwórcy startupu społecznego Social Wolves zarządzającego m.in. platformą edukacyjną Zwolnienizteorii.pl, poinformowali, że wpłacili 108 tys. zł na rzecz strajkujących nauczycieli. Zwolnienizteorii.pl działają od 2014, za pośrednictwem platformy projekty społeczne zrealizowało 40 tys. młodych osób.

Paula BruszewskaArticle

O wpłacie na fundusz strajkowy dla nauczycieli Paula Bruszewska poinformowała w piątek, zamieszczając swoje zdjęcie z mężem Marcinem i ich drugą córką. Zaznaczyła, że 108 tys. zł to kwota, którą dostaną dla córki przez 18 lat w ramach programu 500+.

- Zdecydowaliśmy się przeznaczyć te 108 000 zł na fundusz, ponieważ nie wyobrażamy sobie lepszej inwestycji w przyszłość naszych córek, niż wsparcie nauczycieli, od których zależy edukacja na miarę potrzeb XXI wieku - uzasadniła Bruszewska. - Drodzy Nauczyciele, nie poddawajcie się, jesteśmy z Wami! #strajknauczycieli #WspieramNauczycieli - podkreśliła.

We wpisach z ostatnich dni Paula Bruszewska też wyrażała wsparcie dla strajkujących nauczycieli.

Justyna Suchecka z „Gazety Wyborczej” w piątek po godz. 14 poinformowała, że w ciągu doby na fundusz strajkowy dla nauczycieli wpłacono 1,2 mln zł.

 

Bruszewscy to współtwórcy Zwolnienizteorii.pl

Paula i Marcin Bruszewscy od pięciu lat wspólnie z Rafałem Flisem prowadzą internetową platformę Zwolnienizteorii.pl. Umożliwia ona młodym ludziom tworzenie własnych projektów społecznych i jednoczesne zdobywanie praktycznych umiejętności w ramach corocznych kursów.

Za zrealizowane w praktyce projekty uczestnicy uzyskują międzynarodowe certyfikaty biznesowe. Przyznawane są też coroczne nagrody w kilku kategoriach, a podczas uroczystych finałów goszczą najważniejsi politycy - w kwietniu 2015 roku był ówczesny prezydent Bronisław Komorowski, rok później Mateusz Morawiecki (wtedy minister finansów i rozwoju), a w 2017 i ub.r. - minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

 

W pierwszych czterech edycjach programu wzięło udział 40 tys. młodych osób, które zrealizowały ponad 1,5 tys. projektów mających wpływ na życie 11 mln osób. Wśród tych projektów są Bee Friendly (ułatwiający pomaganie pszczołom przetrwać w mieście), iGrandpa (uczenie starszych osób, jak obsługiwać komputery), projekt Feed Them Up (pomagający restauracjom przekazywać niewykorzystane jedzenie, żeby się nie marnowało), Retraditio (internetowa mapa małych zakładów rzemieślniczych i gastronomicznych w Warszawie), gra wideo „Od gangstera do biznesmena” symulująca giełdę papierów wartościowych oraz inicjatywa „Serce Twojego Samochodu” (promująca wożenie apteczek w samochodzie).

Przy okazji uczestnicy brali udział w kursach prowadzonych przez partnerów platformy, w edycji 2016/2017 były to m.in. kurs z kompetencji cyfrowych od Google’a, kurs marketingu przygotowany wspólnie z Coca-Colą oraz kurs zakładania startupów od Sama Altmana, prezesa akceleratora startupów Y Combinator.

W 2016 roku Paula i Marcin Bruszewscy znaleźli się na liście 300 najbardziej utalentowanych Europejczyków w wieku poniżej 30 lat opracowanej przez „Forbesa”. W zestawieniu było jeszcze sześcioro Polaków. W ub.r. polska edycja „Forbesa” umieściła Bruszewskich wśród 30 najbardziej utalentowanych biznesowa osób przed trzydziestką w naszym kraju.

Twórcy Zwolnienizteorii.pl otrzymali też nagrodę MIT Innovators Under 35, dla najlepszego społecznego innowatora w Polsce.

Social Wolves ze wzrostem wpływów i stratą

W Social Wolves Paula Bruszewska jest prezesem, a Marcin Bruszewski i Rafał Flis członkami zarządu. Przed założeniem własnej spółki Bruszewska pracowała w dziale komunikacji Procter&Gamble, Bruszewski pisał doktorat z ekonomii, a Flis był kierownikiem projektu w biurze strategii Orlenu.

Paula Bruszewska była też nominowana w konkursie Bizneswoman Roku (w kategorii dotyczącej działalności społecznej, była finalistką Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta i została wyróżniono w projekcie „Jutronauci” „Gazety Wyborczej”. Ukończyła Szkołę Główną Handlową, Universität St. Gallen w Szwajcarii oraz program Leadership Academy for Poland.

Według sprawozdania w KRS spółka Social Wolves od założenia w marcu 2015 roku do końca 2015 roku zanotowała 328,2 tys. zł wpływów, 260 tys. zł kosztów i 55,1 tys. zł zysku netto. Natomiast od 2016 do połowy 2017 roku przychody wzrosły do 778,6 tys. zł, a koszty do 1 mln zł, wskutek czego firma zanotowała 229 tys. zł straty netto.

Dołącz do dyskusji: Współtwórcy platformy Zwolnieni z Teorii wpłacili 108 tys. zł dla strajkujących nauczycieli

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bn
Działanie typowo pod publiczkę które nikomu nie pomoże nie wiadomo nawet kto weźmie te pieniadze
odpowiedź
User
Żenada
Czy i ile to coś dostalo dotacji na rozruch? Skąd się wzięły? Nie z naszych podatków których brakuje na edukację?
odpowiedź
User
NOWE INFO
UWAGA NOWA pis zgodził się na te 1000 zł do podstawy na razie wyczekują z info dla szerszej wiadomości bo się zbliżają wybory ale to jest pewne info z ministerstwa finansowanie będzie z funduszu pracy a na razie za strajk zapłacą gminy podwyżki będą od września za duży opór materi w samym pis .Bardzo dużo z rodzin pis pracuje w szkołach
odpowiedź