SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Strategia Polkomtela zakłada przejęcia

Strategia Polkomtela, operatora komórkowej sieci Plus, zakłada przejęcia, wynika z prospektu emisyjnego związanego programem obligacji wartym 1 mld euro.

Strategia Polkomtela zakłada przejęcia

"W celu poprawy jakości usług, rozszerzenia ich zakresu oraz poprawy konkurencyjności, Polkomtel jest otwarty na partnerstwo z innymi firmami, zarówno poprzez wspólnie utworzone przedsięwzięcia, jak i akwizycje - zarówno krajowe, jak i regionalne, w zakresie kluczowej działalności spółki, jak i ją uzupełniające" - czytamy w prospekcie.

W Polsce Polkomtel mógłby być zainteresowany przejęciem takich spółek jak Dialog lub Exatel, w tym drugim przypadku media donosiły, że przeprowadził w niej due diligence. Polkomtel mógłby też teoretycznie złożyć ofertę na czwartego operatora telefonii mobilnej (P4 - operator sieci Play), jeśli ten zostanie wystawiony na sprzedaż.

Polkomtel może realizować program euroobligacji w transzach. Jeśli zdecyduje się na emisję transzy, będzie - w każdym osobnym przypadku - informować jak wykorzysta pozyskane środki. Papiery będą notowane na giełdzie w Luksemburgu. (ISB)

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Strategia Polkomtela zakłada przejęcia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl