SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Strategiczna współpraca

Firmy Siemens i Bird nawiązują strategiczną współpracę w zakresie telefonii komórkowej

Siemens mobile, dział telefonii komórkowej firmy Siemens AG, oraz czołowy chiński producent telefonów komórkowych Ningbo Bird Co. Ltd. (Bird), będą wspólnie rozwijać i oferować na rynku telefony przenośne. Firmy podpisały list intencyjny w sprawie utworzenia strategicznego i długoterminowego partnerstwa. Bird otrzyma od Siemensa podstawowe zaplecze techniczne, w tym tak zwaną platformę służącą do produkcji telefonów komórkowych. Wykorzystując ją, Siemens i Bird wspólnie opracują nowe telefony komórkowe, które sprzedawane będą następnie pod marką Bird. Dodatkowo, w ramach współpracy, produkty Siemensa dostępne będą w sieci handlowej Bird, liczącej w Chinach 30 tys. sklepów.

Bird i Siemens mobile, wykorzystując swe doświadczenie w zakresie telefonii komórkowej, będą wspólnie rozwijały nowe linie produktów, przeznaczone zarówno na wewnętrzny, jak i międzynarodowy rynek. W celu wsparcia możliwości handlowych obu firm, Bird rozpocznie sprzedaż oraz promocję produktów Siemens mobile w swej ogólnokrajowej sieci 30 tys. placówek, zwiększając dostępność telefonów komórkowych Siemensa na rynku chińskim.

Do tej pory, Siemens mobile wraz ze swymi produktami był obecny głównie w rozwiniętych miastach oraz metropoliach u wybrzeży wschodnich Chin. W wyniku porozumienia, dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży Bird, znacznie rozszerzy się dostępność oferty telefonów komórkowych Siemensa. Wzrost sprzedaży możliwy będzie m.in. dzięki obecności w mniejszych chińskich miastach, posiadających ponad milion mieszkańców, a także w rejonach wiejskich, które cechują się w Chinach największym przyrostem użytkowników telefonii komórkowej. Możliwość szybkiej ekspansji handlowej na terenie całych Chin, ze szczególnym uwzględnieniem regionów o wysokiej dynamice wzrostu, stanowi podstawę wykorzystania rozwijającego się potencjału tego rynku.

Nawiązana współpraca oraz możliwości obu firm, w tym jakość i zaawansowana technologia platformy komórkowej Siemensa, a także rozbudowana sieć handlowa firmy Bird, połączona z gruntowną wiedzą i zrozumieniem potrzeb lokalnych klientów, zapewni obu firmom przewagę konkurencyjną zarówno w Chinach, jak i na rynkach międzynarodowych. Siemens wykorzysta także swą wiedzę oraz globalną obecność aby wspierać wysiłki firmy Bird zmierzające do rozszerzenia sprzedaży swoich produktów na rynkach światowych.

„Partnerstwo z firmą Bird jest częścią strategii umacniania naszej pozycji w Chinach, największym rynku telefonii komórkowej na świecie. Łączymy teraz siły z Bird aby zaoferować nasze produkty w mniejszych miastach i regionach, które cechują się dużą dynamiką wzrostu. Siemens mobile wniesie w ramach współpracy swą sprawdzoną technologię, a Bird wiedzę na temat lokalnego rynku oraz duże doświadczenie w zakresie marketingu i sprzedaży” - powiedział Rudi Lamprecht, Rudi Lamprecht, członek zarządu Siemens AG i prezes Siemens mobile.

Xu Li Hua, prezes i dyrektor generalny firmy Bird, powiedział: - „Partnerstwo ma dla nas strategiczne znaczenie. Łącząc zasoby w zakresie technologii i kanałów sprzedaży, nasze dwie firmy uzyskają niezagrożoną pozycję umożliwiającą pełne wykorzystanie olbrzymiego potencjału rynku telefonii komórkowej”.

W przeszłości, Bird wykorzystywał już moduły bezprzewodowe Siemensa jako podstawę technologii swoich własnych telefonów, był także kontraktowym producentem telefonów komórkowych Siemens mobile.

Chiny z ponad 280 milionami abonentów telefonii przenośnej są największym i najbardziej atrakcyjnym światowym rynkiem usług telekomunikacyjnych. Ocenia się, że do 2008 roku liczba użytkowników telefonii komórkowej w tym kraju zwiększy się do około 435 milionów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Strategiczna współpraca

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl