SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Strategiczna współpraca Philips i Sony

Royal Philips Electronics i Sony Corporation ogłosiły, że będą razem rozwijać nową technologię komunikacji bliskiego zasięgu, 'Near Field Communication' (NFC). Technologia ta umożliwia komunikację w bliskim zasięgu pomiędzy urządzeniami wyposażonymi w interfejs NFC. Ułatwi ona również w znacznym stopniu bezprzewodowy dostęp użytkownika do danych i usług.

Bezprzewodowa technologia NFC będzie działać na częstotliwości 13.56 MHz. Umożliwi ona przekaz każdego rodzaju danych pomiędzy urządzeniami pracującymi w technologii NFC, takimi jak: telefony komórkowe, kamery cyfrowe oraz PDA i PC, laptopy, konsole do gier. Przekaz informacji i danych będzie możliwy na odległość do 20 cm, z prędkością przesyłu wystarczającą do przesłania wysokiej jakości obrazów. Prędkość komunikacji do 212 kbit/s technologii NFC jest w pełni kompatybilna z inteligentnymi kartami Philipsa Mifare i Sony Felica w technologii bezkontaktowej.

Celem przedsięwzięcia jest zbudowanie wszechstronnej i otwartej infrastruktury urządzeń działających w technologii NFC, które efektywnie łączą w sobie funkcje inteligentnych kluczy i inteligentnych czytników zapewniając dogodny dostęp do usług takich jak płatności (włączając karty kredytowe), zakup biletów, dostęp do rozrywek on-line (np. gier).

"Współpraca pomiędzy Philips i Sony oznacza przełom w opracowaniu nowych rozwiązań w celu stworzenia sieci łatwej komunikacji pomiędzy elektronicznymi urządzeniami użytkownika", powiedział Yuki Nozoe, wiceprezes Sony Corporation. "Razem z Philips'em będziemy badać szeroką gamę nowych aplikacji dla NFC, a także oczekujemy wsparcia technicznego innych firm elektronicznych i usługowych".
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Strategiczna współpraca Philips i Sony

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl