SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ströer w Niemczech przejmuje DSM

Ströer AG przejmuje Spółkę Deutsche Städte-Medien GmbH (DSM)

Konsolidacja rynku wzmacnia reklamę billboardową w obliczu konku-rencji na rynku intermedialnym. Po raz pierwszy kampanie billboardowe w całych Niemczech można zrealizować poprzez jedną firmę.

Rada ds. Sprzedaży przy Spółce Deutsche Städte-Medien (DSM) podjęła w sobotę w południe decyzję, iż Ströer zakupi udziały DSM. W ten sposób numer dwa na niemieckim rynku mediów Out-Of-Home (reklama zewnętrzna) przejmuje numer jeden. Nowo powstająca organizacja składająca się z firm Ströer i DSM przejmuje zatem rolę lide-ra. Wartość transakcji wynosi 270 mln Euro.

Udo Müller, prezes Spółki Ströer AG, powiedział:

"Cieszymy się bardzo, iż Rada ds. Sprzedaży otworzyła drogę do konsolidacji rynku. Dzięki przejęciu zaistnieje na rynku niemieckim po raz pierwszy możliwość oferowania usług krajowych sieci oferentów mediów reklamowych i kampanii poprzez jedną firmę. Jest to wielki krok rozwojowy dla billboardu jako medium reklamowego, którego konku-rencyjność reklamowa w stosunku do telewizji, prasy i radia znacznie się poprawi".

W ramach nowo powstającej organizacji działania operacyjne Spółki Ströer w Niemczech zostaną zintegrowane z portfolio oferowanym przez DSM pod szyldem Ströer AG. Obie te dziedziny uzupełniają się doskonale: Ströer to numer jeden w przypadku reklam wielkoformatowych (media o powierzchni 9 m2) zlokalizowanych na posesjach prywatnych, DSM z kolei to numer jeden w przypadku reklam o małym formacie (plakaty City Light / poczekalnie, powierzchnia 2 m2) zlo-kalizowanych na posesjach komunalnych. Działania prowadzone przez Spółkę Ströer w Europie nie wchodzą w zakres tej transakcji.

Po sfinalizowaniu transakcji kupna Ströer będzie dysponował po-wierzchniami reklamowymi w liczbie przekraczającej 200.000, osią-gając obrót rzędu 480 mln Euro. W skali europejskiej Ströer będzie trzecim co do wielkości sprzedawcą mediów zewnętrznych. Na rynku niemieckim Ströer stanie się bezsprzecznym liderem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ströer w Niemczech przejmuje DSM

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl