SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro z najszybszą stroną wśród czołowych marketplace'ów

Witryna allegro.pl osiągnęła najkrótszy średni czas ładowania w badaniu szybkości działania stron internetowych popularnych w Polsce marketplace'ów, przeprowadzonym za pomocą narzędzia test2speed.com. Najkrótszym czasem dostępu może pochwalić się olx.pl.

Celem badania była analiza szybkości działania stron internetowych popularnych w Polsce marketplace'ów, czyli platform, które oferują w jednym miejscu produkty wielu sprzedawców. W rankingu uwzględniono łącznie 5 witryn, które najchętniej wybierają Polacy podczas zakupów online: allegro.pl, ebay.pl, olx.pl, amazon.pl oraz vinted.pl.

Najkrótszy średni czas ładowania osiągnęła strona allegro.pl. Wyniósł on 1,22 sekundy. Drugi w kolejności wynik uzyskała witryna ebay.pl, która była wolniejsza od lidera tylko o 0,18 sekundy. Czas wczytywania poniżej 2 sekund osiągnęły jeszcze dwie witryny: olx.pl i amazon.pl.

W ramach badania zweryfikowano także opóźnienia w dostępie do wszystkich badanych portali. Najkrótszy czas dostępu charakteryzował witryny olx.pl oraz vinted.pl. W ich przypadku średni ping mierzony z 6 różnych miast w Polsce był tylko nieznacznie wyższy niż 5 milisekund.

Testy każdej z badanych stron zostały wykonane za pomocą serwisu https://www.test2speed.com. Pojedynczy test polegał na wczytaniu wybranej witryny jednocześnie z 6 różnych lokalizacji, a następnie wyciągnięciu średniej z otrzymanych pomiarów. Wszystkie badane strony zostały przetestowane tego samego dnia (16 listopada 2022 r.), między godziną 14:00 a 15:00, w czasie zwiększonego ruchu internetowego. W trakcie testów wykonywane były połączenia z bezpośrednimi adresami stron. Adresy URL zostały ustalone na podstawie wyniku Google. W trakcie wszystkich testów nawiązywane były połączenia do witryn zabezpieczonych protokołem SSL.

Dołącz do dyskusji: Allegro z najszybszą stroną wśród czołowych marketplace'ów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jack
Raport doceniam, ale i tak kupowałem na allegro. Odczucia mam takie, jak pokazuje serwis test2speed.com czyli allegro działa najszybciej, potem jest ebay.pl. A olx.pl nieco zwolnił ostatnio, coś popsuli chyba.
odpowiedź