SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

STS wycofuje się z zagranicy. Podczas mundialu rekordowo dużo zakładów

Firma bukmacherska STS Holding poinformowała, że nie będzie już rejestrowała nowych klientów w Wielkiej Brytanii i Estonii, zamierza skupić się na polskim rynku. W ub.r. firma osiągnęła wzrost wartości zakładów zawartych przez klientów o 17 proc., a skorygowany zysk EBITDA szacuje na 265-275 mln zł.

Article

"STS reorganizuje działania operacyjne. Ich wynikiem jest skupienie aktywności STS w Polsce w oparciu o dotychczasowe portfolio usług. Tym samym STS limituje działalność operacyjną prowadzoną przez spółki zależne w ramach posiadanych licencji w Wielkiej Brytanii oraz Estonii, od dnia 16 stycznia 2023 roku zamykając możliwość rejestracji kont" - napisano w komunikacie giełdowym STS Holding.

Jak podano, celem reorganizacji jest możliwie pełne wykorzystanie potencjału rynku polskiego, który pozostaje najistotniejszym obszarem działalności grupy STS.

"Wyniki operacyjne osiągnięte przez STS w 2022 roku wskazują na niezwykle wysoką atrakcyjność polskiego rynku. Spółka zamierza skoncentrować działania, by móc zagospodarować potencjał rozwoju w Polsce" - dodano.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

STS ocenia, że wprowadzane zmiany korzystnie wpływają na efektywność działalności prowadzonej przez grupę oraz pozytywnie przekładają się na osiągane przez nią wyniki operacyjne oraz finansowe.

"Grupa STS szacuje, że skorygowana EBITDA za 2022 rok wyniesie między 265 a 275 mln zł. Dzięki reorganizacji działań operacyjnych w kolejnych okresach sprawozdawczych efektywność biznesowa grupy STS powinna się zwiększać" - napisano.

Rekordowo dużo zakładów w STS podczas mundialu

STS Holding poinformował również, że NGR, czyli wartość zakładów zawartych przez klientów, pomniejszona o wypłacone wygrane i podatek od gier, grupy STS w 2022 r. wyniósł 663 mln zł, podczas gdy przed rokiem był na poziomie 565 mln zł, co oznacza wzrost o 17 proc. rdr.

W IV kwartale 2022 r. grupa wygenerowała historycznie najwyższy NGR w ujęciu kwartalnym, który wyniósł 200 mln zł, w porównaniu do 136 mln zł przed rokiem.

Wartość zawartych zakładów przez klientów Grupy STS wyniosła w 2022 r. 4,679 mld zł, gdy przed rokiem było to 4,492 mld zł. Liczba aktywnych użytkowników wyniosła zaś 783 tys., natomiast 693 tys. w 2021 roku. W czwartym kwartale wartość zakładów wyniosła 1,38 mld zł, gdy przed rokiem było to 1,218 mld zł, a liczba aktywnych klientów wzrosła do 542 tys. z 386 tys. rok wcześniej.

W 2022 r. grupa odnotowała 439 tys. nowych rejestracji (370 tys. w 2021 r.), a liczba klientów, którzy dokonali pierwszego depozytu wyniosła 317 tys. (249 tys. w 2021 r.). Liczba rejestracji w czwartym kwartale wyniosła 202 tys. (rok wcześniej było to 87 tys.). Liczba klientów dokonujących pierwszego depozytu wyniosła 154 tys. (rok wcześniej było to 60 tys.).

Ze wstępnych szacunków grupy wynika, że skorygowana EBITDA w ubiegłym roku wyniosła między 265 mln zł a 275 mln zł.

- Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami czwarty kwartał ubiegłego roku okazał się rekordowy. Kalendarz wydarzeń sportowych oraz mistrzostwa świata rozgrywane w Katarze przyczyniły się do wysokiej aktywności klientów. Nasza oferta przyciągnęła aż dwieście tysięcy nowych graczy w ostatnich trzech miesiącach roku. W trakcie samego mundialu mieliśmy blisko pół miliona aktywnych klientów - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym prezes Mateusz Juroszek.

W trzecim kwartale br. firma zanotowała 149,66 mln zł przychodów i 51,48 mln zł zysku netto, wobec 119,27 mln zł przychodów i 31,28 mln zł zysku rok wcześniej. Jest jednym z największych sponsorów sportu w Polsce.

W poniedziałek rano, po podaniu informacji o ograniczeniu działalności na rynkach zagranicznych i wybranych wynikach w całym ub.r., kurs STS malał o ok. 5 proc.

STS Holding jest notowany na warszawskiej giełdzie od grudnia 2021 roku. Głównymi akcjonariuszami są kontrolowane przez rodzinę Juroszków spółki Juroszek Investments (ma 33,68 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu) i MJ Investments (25,42 proc.).

Dołącz do dyskusji: STS wycofuje się z zagranicy. Podczas mundialu rekordowo dużo zakładów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl