SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'Stwarzanie różnic'

Na przełomie kwietnia i maja w Warszawie pojawiły się niepokojące billboardy

Przedstawiały "twarz bez twarzy", pozbawioną tego co czyni ją rozpoznawalną czyli oczu, nosa i ust. Był to początek wizerunkowej  kampanii agencji reklamowej Schulz. Brakujące części twarzy mieli uzupełnić krakowscy artyści plastycy.

Intrygujące,  puste owale twarzy zostały wypełnione 16 maja. 
 
Każdy plakat pokazuje inną twarz. Artyści, których Schulz zaprosił do projektu Stwarzanie różnic, zaprezentowało 50 różnych wizerunków. Odsłona rozpoczęła się rano w ramach niekonwencjonalnego happeningu. Nad głowami mieszkańców Warszawy artyści wypełniali puste rysy. Zderzenie malującego twórcy z odbierającymi i komentującymi  jego sztukę przypadkowymi przechodniami dało interesujące efekty. Obejrzeć je można na ulicy Jana Pawła II (nr 55) oraz Puławska (przystanek metra Wilanowska)

Finałem kampanii był wernisaż, który odbył się 16 maja wieczorem w Kawiarni Artystycznej Rio.  Na wernisażu zaprezentowano wszystkie prace składające się na projekt: "Stwarzanie różnic". Przed wejściem Michał Nowak, wypełnił pustą twarz w ciekawym komiksowym stylu.

W środku malarka Anna Kaszuba tworzyła własną  "jednooką" wizję pustych rysów. 
 
Nad resztą prac szeroko dyskutowano. Wszystkie będzie można oglądać w Rio do połowy czerwca.

Organizatorem akcji jest krakowska agencja reklamowa Schulz. Marka dla Schulza jest postrzegana jak człowiek; musi mieć "twarz". Najlepiej wyrazistą i intrygującą, bo tylko taka ma szanse być dostrzeżoną.

Ciekawostką całej kampanii jest także to, że zarówno billboardy teaserowe jak i ich sequele były pozbawione sloganu reklamowego: "Przekaz zawarty na billboardzie jest silniejszy jeśli nie zawiera zbędnego komentarza" - mówi Robert Zarański - prezes agencji Schulz. Nie ma potrzeby wyjaśniać czegoś co jest tak oczywiste, jestem przekonany, że dla każdej osoby z branży idea tej kampanii jest z jednej strony odkrywcza, a zdrugiej całkowicie przejrzysta. Pozwólmy każdemu zinterpretować tę intrygującą twarz na własny sposób, odczuć to indywidualnie" - dodaje na koniec.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Stwarzanie różnic'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl