SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

'Sukces' czekają zmiany

Monika Luft, nowa naczelna, zapowiada szereg zmian w piśmie obarczonym niedawnym skandalem.

Zmiany, które zamierza wprowadzić Monika Luft, nowa redaktor naczelna pisma, obejmować będą zarówno treści publikowane w magazynie, jak i szatę graficzną.

- Chcemy, żeby to nie było tylko pismo do oglądania, chociaż taka jest tendencja w prasie – przyznaje nowa naczelna. - Owszem, ma być estetyczne, ładne, ale chciałabym też mieć mądre i pogłębione teksty. Będziemy stawiać na bardzo dobrych autorów – dodaje. Felietony przygotowywać teraz będą Magda Piekorz, Kuba Sienkiewicz, Aleksander Pociej i Małgorzata Kościelniak.

Monika Luft chce w większym stopniu wykorzystywać potencjał tkwiący w tytule. Bohaterami artykułów mają być ludzie sukcesu i ci, którzy stoją u progu wielkiej kariery. Pismo zawierać będzie sylwetki, wywiady, reportaże oraz rozbudowane działy poświęcone modzie i urodzie.

Zmiany mają być stopniowo wprowadzane. Szata graficzna „Sukcesu” ma zostać unowocześniona na jesieni.

W majowym numerze Mariola Wiercińska, dyrektor wydawnictwa Multico do którego należy pismo, opublikowała sprostowanie w którym stwierdziła, że usunięcie felietonu Manueli Gretkowskiej z poprzedniego numeru było błędem. - Bardzo trudno jest przyznać się do pomyłki. Masa ludzi popełnia błędy, a potem broni z uporem wartym lepszej sprawy jakichś kompletnie absurdalnych decyzji – komentuje Monika Luft. - Jeśli ktoś potrafi się przyznać do błędu, to świadczy to tylko na jego korzyść.

Do tej pory sprzedaż tytułu oscylowała na poziomie 55 tysięcy egzemplarzy. Po całym zajściu tytuł sprzedaje się lepiej. Pismo w dalszym ciągu kierowane jest do tej samej grupy czytelniczej co poprzednio. Według badań PBC, 64% czytelników to kobiety, a 36% - mężczyźni, w przedziale wiekowym 25-44 lata. Większość czytelników to ludzie z wyższym wykształceniem.

Dlaczego Monika Luft objęła stanowisko szefowej pisma? Jakie zmiany zamierza wprowadzić? Co dalej z jej karierą pisarską i telewizyjną? Zapraszamy na rozmowę z nową redaktor naczelną miesięcznika „Sukces” - więcej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Sukces' czekają zmiany

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl