SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sukces Ericssona

Ericsson wygrał kontrakt o wartości 150 mln USD na rozbudowę sieci GSM w prowincji Shandong, w Chinach

Ericsson podpisał z Shandong Mobile Communication Company (Shandong Mobile) kontrakt o wartości 150 mln USD na rozbudowę sieci GSM, co przyczyni się do dalszego zacieśnienia długofalowego partnerstwa strategicznego między firmą Ericsson a Shandong Mobile.

W ramach kontraktu, Ericsson dostarczy Shandong Mobile sprzęt telekomunikacyjny i usługi umożliwiające sieci GSM firmy Shandong Mobile zwiększenie pojemności i podwyższenie jakości świadczonych usług. Rozbudowa sieci pozwoli na płynne przejście do systemów komórkowych trzeciej generacji. Firma Ericsson wdroży również zaawansowane platformy AXE810 wraz z odpowiednim oprogramowaniem.

Po zakończeniu rozbudowy, planowanym na grudzień 2004 roku, pojemność sieci firmy Shandong Mobile wyniesie 18 milionów abonentów.

„Prowadząc działalność na wysoce konkurencyjnym rynku telekomunikacyjnym, Shandong Mobile, jak zawsze z pełnym zaangażowaniem w walce o klienta, będzie dostarczać naszym abonentom usługi najwyższej jakości”, powiedział Liu Aili, Dyrektor Generalny Shandong Mobile. „Wierzymy, iż czołowa w branży technologia firmy Ericsson oraz doświadczenie w rozbudowie sieci pomoże nam w osiągnięciu naszych celów handlowych i rynkowych, kładąc solidne podwaliny pod przyszłe płynne przejście do technologii 3G.”

“Jesteśmy zaszczyceni faktem, iż Shandong Mobile niezmiennie nam ufa i wybrał właśnie firmę Ericsson na strategicznego partnera do budowy najwyższej jakości sieci GSM” powiedział Mats H. Olsson, Prezes Ericsson w Chinach. “Jako leader w dziedzinie telekomunikacji na rynku światowym oraz rynkach lokalnych, Ericsson rozwinął intensywną i szeroko udokumentowaną współpracę z Shandong Mobile. Ericsson będzie w dalszym ciągu aktywnie wspierać Shandong Mobile w jego działaniach na gwałtownie rozwijającym się rynku i bez wytchnienia pracować nad podwyższeniem jakości usług świadczonych użytkownikom telefonów komórkowych w Prowincji oraz rosnącym popytem, co przyczyni się do rozwoju obu firm”

Współpraca obu firm rozpoczęła się w 1995 roku, kiedy to Ericsson został wybrany do budowy pierwszej sieci GSM firmy Shandong Mobile. Ericsson zbudował pierwsze systemy sieci GSM900/1800 i GPRS. Pozostaje do dziś jedynym dostawcą sieci GSM900 dla Shandong Mobile. Strony nawiązały pełną współpracę również w innych dziedzinach np. sieci szkieletowej IP, WLAN, LMDS, transmisji mikrofalowej oraz świadczeniu kompletnych profesjonalnych usług telekomunikacyjnych.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sukces Ericssona

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl