SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sukcesy Policji Kablowej

Na łączną kwotę 1.147 zł kary finansowej Sąd Rejonowy w Poznaniu skazał złodziei sygnału.

Oboje skazanych kilkukrotnie nielegalnie podłączało się do sieci i korzystało bez umowy z oferty programowej - poinformował wortal Wirtualnemedia.pl Tomasz Orlowski, specjalista ds. PR Telewizja Kablowa Poznań S.A.

        

W sierpniu 2003 roku Radosław W. na zasadach umowy promocyjnej został podłączony do sieci kablowej. Od tego momentu nie opłacał comiesięcznego abonamentu za korzystanie z usług telewizji kablowej. Doprowadziło to w listopadzie 2003 roku do odłączenia Abonenta od sieci. Policja Kablowa stwierdziła, że do końca 2004 roku Radosław W. samodzielnie podłączał się do sieci kablowej co najmniej trzykrotnie. Sąd Rejonowy w Poznaniu zobowiązał Radosława W. do naprawienia szkody wyrządzonej operatorowi poprzez zapłatę kwoty 145,50 zł, wpłatę na rzecz Stowarzyszenia pomocy Mieszkaniowej dla Sierot w wysokości 500 zł oraz pokrycie części kosztów sądowych. Łącznie Sąd wymierzył karę finansową w wysokości 745,50 zł.  

Druga sprawa dotyczyła Elżbiety O. Abonentka w okresie od września 2004 do października 2004 roku kilkukrotnie, nielegalnie podłączała własną instalację do sieci telewizji kablowej. Sąd zobowiązał Elżbietę O. do zapłaty na rzecz operatora kablowego 109,20 zł, wpłaty na konto Stowarzyszenia pomocy Mieszkaniowej dla Sierot 200 zł oraz częściowego pokrycia kosztów sądowych w wysokości 60 zł.

Za kradzież sygnału telewizyjnego złodziejowi grozi grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do 1 roku lub 3 lat (USTAWA z dnia 5 lipca 2002 roku o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym Art. 6, Art. 7., KODEKS KARNY: Art. 288, Art. 278, Art. 279, Art. 291., KODEKS WYKROCZEŃ: Art. 121 § 2.).

TKP S.A. jest największą siecią kablową w Wielkopolsce. Z usług TKP S.A. korzysta ponad 100 tysięcy Abonentów, z czego 12 tysięcy stanowią Klienci usług telewizji cyfrowej. Obecnie z usługi internetowej korzysta ponad 32 tysięcy Klientów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sukcesy Policji Kablowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl