SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Superstacja już bez nowych programów, jej dziennikarze przeszkolą się w Polsat News przed startem Wydarzeń 24

Piątek 18 czerwca to ostatni dzień nadawania premierowych programów na antenie Superstacji. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl jej dziennikarze rozpoczynają od poniedziałku szkolenia w Polsat News związane z uruchomieniem kanału Wydarzenia 24.

Article

W przyszłotygodniowej ramówce Superstacji nie ma już programów: "SuperNews", "Pogoda", "Pogoda Eko","Sport w Superstacji". Od poniedziałku kanał ma nadawać nagrane wcześniej programy i powtórki programów Polsatu. Są to m.in. "Eko Kret", "Magazyn kryminalny", "SuperHistorie", "Interwencja", "Tok Szoł", "Z pierwszej strony".

Dotychczasowi dziennikarze i wydawcy Superstacji rozpoczną natomiast szkolenia, aby zapoznać się z systemami stosowanymi przez Polsat News. Będą też wspierać redakcję Polsat News w okresie wakacyjnym. Szkolenia mają potrwać do końca sierpnia.

Kanał Wydarzenia 24 ma być oparty na  "surówkach" Polsat News i "Wydarzeń"

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie trwa również rekrutacja do zespołu Wydarzeń 24. Poszukiwani są głównie edytorzy, ponieważ stacja na początku działalności ma bazować na  "surówkach" wyprodukowanych na potrzeby Polsat News i "Wydarzeń".

Części materiałów na potrzeby tych redakcji nie wykorzystuje się. Mają więc trafić do Wydarzeń 24. Choć powstają Wydarzenia 24 i grupa chce dalej rozwijać Polsat News, to przy ulicy Ostrobramskiej w Warszawie nie słychać nic o planach zamknięcia powtórkowej stacji Polsat News 2.

Wydarzenia 24 zamiast Polsat News w multipleksie

Tydzień temu informowaliśmy, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się na zmianę nazwy kanału Superstacja na Wydarzenia 24. Polsat zamierza go uruchomić z początkiem września.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że stacja Wydarzenia 24 zastąpi Polsat News na czwartym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Jak informowaliśmy kilka dni temu, jego zasięg zwiększy się z ok. 35 proc. powierzchni kraju do ok. 70 proc.

Superstacja kończy działalność po niespełna 15 latach

Informacyjno-rozrywkowa Superstacja rozpoczęła działalność jesienią 2006 roku. Rok później udziały w niej zaczęła kupować spółka Ster, związana z właścicielem Polsatu Zygmuntem Solorzem. W czerwcu 2018 roku kanał kupił Polsat. Pod koniec maja 2019 roku zapadła decyzja o wycofaniu z anteny tematyki politycznej, co przyczyniło się do dużego spadku oglądalności. Superstacją zaczął kierować Grzegorz Jankowski. Nie pomogła nowa oprawa graficzna, więcej tematów społecznych i plotek.

W maju br. Superstacja miała 0,037 proc. udziału w rynku.

Dołącz do dyskusji: Superstacja już bez nowych programów, jej dziennikarze przeszkolą się w Polsat News przed startem Wydarzeń 24

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ggg
No to Polsat News strzeli sobie w kolano jak zniknie z naziemnej. Oczywiście pod względem ogladalnosciowym, bo wiadomo że finansowo wyjdą na plus...
23 3
odpowiedź
User
Twoję imię/nick
I znowu trzeba będzie zablokować komentarze, bo ludzie z Superstacji zaczną narzekać na mobb.ng
16 2
odpowiedź
User
Wojtek
Zablokujcie od razu te komentarze, bo znowu się posypie lista głupich treści, mimo że w samej SS już nikt do tego nie wraca - do wiadomego tematu. Słońce sprawnie i uczciwie rozwiązało sprawę stawiając ofiary na pierwszym miejscu. Temat zakończony. I albo ktoś kto na tym stracił za wszelką cenę chce sprawiać wrażenie, że temat dalej jest rozdrapywany (a tak nie jest), albo ktoś z zewnątrz ma coś za złe do pewnej Pani za jakieś historie sprzed lat i tu próbuje wylewać gorzkie żale.
4 12
odpowiedź