SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Superszybka sieć na Wyspie Man

mmO2 i Lucent zbudują superszybką sieć na Wyspie Man

Firmy mmO2 i Lucent Technologies ogłosiły wczoraj, że zbudują jedną z pierwszych na świecie, superszybką, konwergentną sieć mobilno-stacjonarną na Wyspie Man dla operatora Manx Telecom, należącego do grupy mmO2. Komercyjna sieć 3G wykorzystująca techniki UMTS i HSDPA, a także rozwiązanie IMS Lucenta, umożliwi firmie Manx Telecom oferowanie abonentom przewodowym i bezprzewodowym konwergentnych usług szybkiej mobilnej transmisji danych, usług multimedialnych i VoIP.

"To będzie pierwsza w Europie superszybka sieć 3G, która stanie się bardzo pomocna przy opracowywaniu i wprowadzaniu usług multimedialnych na kolejne rynki," powiedział Dave Williams, dyrektor techniczny mmO2. "To wdrożenie podkreśla, że mmO2 jest liderem we wprowadzaniu zaawansowanych rozwiązań nowej generacji."

Sieć z HSDPA obsługiwać będzie początkowo prędkości danych do 3,6 Mbit/s - limit narzucony przez pierwsze dostępne terminale mobilne - a w przyszłości umożliwi transmisję danych z prędkością do 14,4 Mbit/s. Rozwiązanie IMS Lucenta do budowy konwergentnej sieci szkieletowej opartej na IP - wchodzące w skład oferty rozwiązań nowej generacji Accelerate(tm) Lucenta - umożliwi Manx Telecom świadczenie szerokiej gamy ciekawych i pożytecznych usług multimedialnych, zarówno abonentom sieci stacjonarnej, jak i mobilnej.

Począwszy od lata 2005 r. Manx Telecom będzie mógł oferować szereg usług nowej generacji, takich jak szybkie ładowanie plików wideo i filmów o jakości DVD, czy dostęp do poczty elektronicznej (także do maili z dużymi załącznikami) poprzez mobilne terminale lub dostęp szerokopasmowy. Klienci korporacyjni Manx Telecom będą mogli zapewnić pracownikom szybki mobilny dostęp do tych samych aplikacji, z jakich zwykle korzystają w biurze.

"Wizja Manx Telecom to świadczenie usług, które wzbogacają życie człowieka, niezależnie od tego co robi i gdzie się znajduje; to wdrożenie spełni strategiczną rolę w procesie oceny i ulepszania oferty usług mobilnych dla naszych klientów," powiedział Chris Hall, dyrektor generalny Manx Telecom. "Nasza sieć będzie doskonałym przykładem demonstrującym korzyści, jakie mogą dziś zaoferować konwergentne sieci multimedialne."

"Cieszymy się ze współpracy z mmO2 i Manx Telecom przy realizacji tego unikalnego, rewolucyjnego wdrożenia, które pomoże wyeliminować bariery między usługami głosu i danych, między sieciami mobilnymi i stacjonarnymi," powiedział David Poticny, prezes Lucent Technologies Europe. "Rozwiązania nowej generacji Lucenta mają umożliwiać proste i bezproblemowe dostarczanie abonentom konwergentnych usług, które ułatwiają i wzbogacają życie, zapewniając dostęp - z każdego miejsca i o każdej porze - do wszystkich usług telekomunikacyjnych."

W ramach umowy Lucent zapewni mmO2 sprzęt bezprzewodowy i do transmisji danych opracowany w Laboratoriach Bella, a także oprogramowanie do zarządzania siecią i aplikacjami. Wśród dostarczanych produktów znajdują się stacje bazowe Flexent(r) OneBTS(r) (Node B) Lucenta - obsługujące HSDPA, Flexent Radio Network Controller (RNC), a takąe rozwiązania do budowy szkieletowej pakietowej sieci UMTS, takie jak Flexent Serving GPRS Support Node (SGSN) i Gateway GPRS Support Node (GGSN). Dzięki współpracy z dostawcami terminali, Lucent zapewni także Manx Telecom terminale obsługujące HSDPA.

Lucent dostarczy też kluczowe elementy swojego rozwiązania IMS, w tym centralę 3G MSC wykorzystującą Lucent Network Controller (softswitch) i Lucent Network Gateways, a także Super-Distributed Home Location Register Lucenta, bazę danych abonentów, która zarządza informacjami na temat połączeń głosu i danych w sieci przewodowej i bezprzewodowej.Dział usługowy Lucent Worldwide Services zapewni projektowanie, instalację, integrację i optymalizację sprzętu oraz zarządzanie projektem.

W zeszłym tygodniu Lucent ogłosił zawarcie czteroletniej umowy na dostawę sprzętu, oprogramowania i usług dla krajowej sieci 3G UMTS Cingular Wireless. To wdrożenie także obejmuje HSDPA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Superszybka sieć na Wyspie Man

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl