SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Surpass dla Telekomunikacji Polskiej

Siemens dostarcza Telekomunikacji Polskiej S.A. rozwiązanie SURPASS dla Sieci Następnej Generacji (Next Generation Network - NGN) o wartości 20 mln EUR.

Siemens podpisał z Telekomunikacją Polską S.A., największym w Polsce operatorem telefonii stacjonarnej, kontrakt o wartości 20 mln EUR na budowę sieci następnej generacji (NGN) z wykorzystaniem urządzeń SURPASS. Zamówienie obejmuje budowę sieci sygnalizacyjnej w oparciu o urządzenia Surpass hiS 700 i dostarczenie systemu zarządzania NetManager dla dotychczas eksploatowanych przez TP central EWSD.

Projekt budowy nakładkowej sieci sygnalizacyjnej w Telekomunikacji Polskiej S.A. przewiduje budowę sześciu punktów wymiany sygnalizacji, z czego cztery będą obsługiwać ruch krajowy, a dwa ruch międzynarodowy i operatorów niezależnych. O wyborze technologii Surpass Siemensa zdecydowała opłacalność oferowanego rozwiązania, oraz jego duża wydajność.

Dzięki temu zamówieniu Siemens umocni swoją czołową pozycję na rynku Sieci Następnej Generacji. Wdrożenie rozwiązania Surpass hiS 700 w sieci Telekomunikacji Polskiej umożliwi w przyszłości operatorowi na łatwe i wymagające jedynie niskich nakładów rozszerzenie swojej oferty (np. wprowadzenie przenośności numerów telefonicznych, usługi SMS). System zarządzania NetManager umożliwia podniesienie wydajności i elastyczności kontrolowania sieci dzięki czemu zmniejszą się koszty operacyjne ponoszone przez operatorów sieci.

Przedsięwzięcie to realizowane jest na podstawie umowy ramowej podpisanej w zeszłym roku przez Siemens Information and Communication Networks oraz France Telecom. To już trzeci kontrakt zawarty w ramach tej umowy.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Surpass dla Telekomunikacji Polskiej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl