SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Świadomi zagrożenia” w kampanii Lasów Państwowych (wideo)

Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych rozpoczęła kampanię informacyjno-edukacyjną „Świadomi zagrożenia”. Przygotowaniem akcji zajęły się firmy Los Mejores, Mojotribe, Propeller Film i Małek Media.

„Świadomi zagrożenia” w kampanii Lasów Państwowych (wideo)

Kampania „Świadomi zagrożenia” informuje, że co roku w Polsce dochodzi do ok. 10 tys. pożarów lasów, z których zdecydowaną większość powodują ludzie. Celem akcji jest doprowadzenie do ograniczenia skali tego problemu o jedną trzecią.
W kampanii są wykorzystywane spoty pod wspólnym hasłem „Łza nie ugasi pożaru”, które przedstawiają najbardziej powszechne przyczyny pożarów lasów. Jednocześnie reklamy wskazują, że za każdym pożarem lasu stoi konkretna osoba, której nieostrożność, beztroska lub zwykła bezmyślność wywołuje nieodwracalną tragedię - tak dla przyrody, jak i dla samego sprawcy, a często również bliskich mu osób. W przekazach jest też zawarty apel o reagowanie na zagrożenia poprzez dzwonienie pod numer alarmowy 998 lub 112.


Akcja od 15 czerwca jest prowadzona w telewizji, radiu, internecie (przede wszystkim serwis swiadomizagrozenia.pl) oraz prasie (reklamy i artykuły o tematyce przeciwpożarowej w najważniejszych dziennikach regionalnych Polski północno-wschodniej i południowo-wschodniej). Ponadto w 10 województwach (mazowieckim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, łódzkim, śląskim, świętokrzyskim, lubelskim, małopolskim i podkarpackim) zaplanowano działania edukacyjne w szkołach (konkursy, szkolenia), kolportaż materiałów promocyjnych (m.in. plakaty, ulotki, foldery, broszury, czapki, koszulki, torby, plany lekcji, zakładki do książek, ołówki) oraz dystrybucję dwóch 26-minutowych filmów edukacyjnych i 56-minutowego filmu dokumentalnego


Strategię komunikacji, kreację ATL i identyfikację wizualną kampanii przygotowały agencja Los Mejores i studio Mojotribe. Spoty telewizyjne wyreżyserował Mariusz Palej, a ich produkcją zajęły się Mojotribe i Propeller Film. Natomiast za zakup czasu w mediach oraz działania wzmacniające kampanię odpowiada agencja Małek Media.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Świadomi zagrożenia” w kampanii Lasów Państwowych (wideo)

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bonzo z raju
Kiedy płonie las jakaś laska płacze, a jakiś koleś ją przytula.
Żenua do sześcianu.
odpowiedź
User
lesnik z gaju
Jesli na tej stronie cos jest zenujace, to stawiam na poprzedni komentarz.
odpowiedź