SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kantereit i Gutowski śpiewają „Karpia” w Radiu 357. Radio Nowy Świat nie skorzystało z zaproszenia

Radio 357 przygotowuje swoją wersję świątecznego „Karpia”. Zaśpiewają go też byli dziennikarze Trójki, którzy nie trafili do tej rozgłośni: Robert Kantereit, Natalia Grzeszczyk czy Marcin Gutowski. Zaprezentowano także kolejne fragmenty ramówki - wśród weekendowych propozycji znajdą się audycje Marka Brzezińskiego i Krystiana Hanke.

Aleksandra Budka ii Filip Jaślar podczas weekendowego nagrywania świątecznego "Karpia" Fot. Dariusz KawkaArticle

Tomasz Michniewicz, jeden z założycieli i udziałowców Radia 357, ogłosił w ubiegłym tygodniu, że radio w piątki „robi krok do tyłu” i w czasie, gdy Wojciech Mann w Radiu Nowy Świat prowadzi audycję „Poranna Manna” - 357 nie będzie biło się o uwagę słuchacza w tym paśmie. Wielokrotnie też deklarował w imieniu całego zespołu, że liczy na współpracę z Nowym Światem, nie na konkurencję. - Doceniam ten gest z punktu widzenia ewentualnie rozerwanych słuchaczy. Pozostaje mi cieszyć się ze wspólnej troski o ich dobro - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Wojciech Mann.

„Więcej miłych gestów nie będzie”

Magda Jethon jednak spointowała publicznie, że Wojciech Mann „nie czuje się jak autor specjalnej troski” i jako taki nie wymaga specjalnego traktowania. - Wykonaliśmy miły gest, „oddając” piątkowy poranek audycji pana Wojciecha, co Magda Jethon publicznie wyśmiała. Nasi słuchacze będą musieli nam wybaczyć, ale więcej miłych gestów wykonywać już nie będziemy - komentuje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Tomasz Michniewicz.

Ostatnim miłym gestem ze strony Radia 357 pod adresem RNŚ było zaproszenie czterech osób z tej redakcji na weekendowe nagrywanie piosenki o karpiu - czyli tradycyjnej świątecznej piosenki, która dotychczas powstawała w radiowej Trójce. Nikt z czwórki zaproszonych nie przyszedł na nagranie. Skorzystali za to z zaproszenia inni byli dziennikarze Trójki, dzisiaj pracujący w rozmaitych redakcjach: Robert Kantereit i Marcin Gutowski z TVN24, Natalia Grzeszczyk z RMF Classic i Dariusz Rosiak (podcast „Raport o stanie świata”). - W najbliższych dniach dograją się jeszcze dwie osoby, ale niech pozostanie niespodzianką, kto to będzie - mówi nam Michniewicz. Podkreślając, że prace nad „Karpiem” potrwają jeszcze kilka dni, gdyż nie wszyscy mogli pojawić się w sobotę w studiu nagrań.

Licytacja - na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja

Na razie swoje partie nagrali m.in. Kuba Strzyczkowski (który także jest autorem słów do piosenki), Filip Jaślar, Roma Leszczyńska, Marek Niedźwiecki, Aleksandra Budka, Marcin Łukawski i Piotr Stelmach. - Razem z naszymi przyjaciółmi z Fundacji Świętego Mikołaja w tym roku chcemy wesprzeć dzieci, które przez pandemię nie mają możliwości w pełni uczestniczyć w lekcjach online. Problemem jest brak dostępu do komputera. Z danych GUS wynika, że aż 330 tys. dzieci w ogóle nie ma takiego urządzenia, a kolejne 1,3 mln musi je dzielić z innymi domownikami. Co przy odbywających się w tym samym czasie lekcjach jest niemożliwe. Nie pozwólmy, żeby dzieci straciły dostęp do edukacji – piszą dziennikarze, zapowiadając premierę świątecznej piosenki.

Nadszedł ten dzień! Dziś nagrywamy „Karpia”! Skoro jest „Karp” to znaczy, że nadchodzą Święta. A zależy nam na tym,...

Opublikowany przez Radio 357 Sobota, 5 grudnia 2020

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl – na tym nie koniec: 23 grudnia na antenie Radia 357 pojawi się Kuba Strzyczkowski, by przeprowadzić na antenie licytację (dochód z niej w całości zostanie przekazany także na Fundację Świętego Mikołaja). Wszyscy operatorzy komórkowi zrezygnowali już ze swoich prowizji.

Hanke i Budka w weekendy

Radiowcy w weekend ujawnili także kolejną część ramówki, tym razem – na weekend. I tak: w soboty o godz. 13.00 nadawana będzie „Przeglądarka” Gabrieli Darmetko.

- Internetowi twórcy, nowości z sieci i ciekawostki technologiczne. A po co? Po to, by w rzeczywistości, w której w sieci w ciągu minuty pojawiają się miliony zdjęć i nowych filmów na YouTubie, łatwiej było zdecydować co oglądać, kogo słuchać i jaką apkę ściągnąć - zachęcają radiowcy.

Godzinę później - od godz. 14.00 - Krystian Hanke z zaproszonymi gośćmi będzie komentował tydzień. Niedzielny poranek zdominuje Marek Brzeziński i jego audycja poświęcona Francji (godz. 9.00-10.00), zaś od godz. 10.00-12.00 Aleksandra Budka zaprosi na swoją muzyczną audycję pt. „Stonowanie”.

Kolejna porcja naszej ramówki, tym razem z weekendu, który w Radiu 357 będzie prawdziwym magazynem różności. A tu: 1)...

Opublikowany przez Radio 357 Niedziela, 6 grudnia 2020

Pod koniec listopada dziennikarze ujawnili pierwsze elementy ramówki z dnia powszedniego. Z ujawnionych fragmentów wynika, że poranki należeć mają do Marcina Łukawskiego, w piątki pojawi się popołudniowy program prowadzonego przez Kubę Strzyczkowskiego, a w soboty cykliczna audycja Marka Niedźwieckiego. Na początku grudnia do zespołu radia dołączyła Daria Zawiałow, która poprowadzi autorską audycję muzyczną. Swoją piątkową audycję potwierdził też Tomasz Michniewicz. 

Natomiast w piątek zespół zasilił Krystian Hanke, który przez wiele lat razem z Marcinem Łukawskim prowadzili niektóre wydania „Zapraszamy do Trójki”. Ponadto Hanke miał w stacji autorską audycję „Projekt Tata”, niedawno ukazała się jego książka „Tatowanie”.

Internetowe Radio 357 jest przygotowywane do startu głównie przez dziennikarzy, którzy w ostatnim okresie rozstali się z Trójką. Obecnie zespół Radia liczy ok. 30 osób, docelowo ma ich być ok. 45. Są to m.in. Kuba Strzyczkowski, Piotr Kaczkowski, Katarzyna Borowiecka, Tomasz Michniewicz Michał Olszański, Agnieszka Obszańska, Paweł Sołtys, Ernest Zozuń, Marcin Cichoński, Marek Brzeziński, Katarzyna Kłosińska, Tomasz Rożek, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Gabi Darmetko, Iza Woźniak, Daniel Wyszogrodzki, Krzysztof Szubzda, Roma Leszczyńska, Tomasz Jeleński i Marta Malinowska, a także muzycy Organek, Daria Zawiałow i Krzysztof Zalewski. Zespół ogłosił niedawno, że ma już siedzibę i trwa przygotowywanie studia. Start emisji planowany jest na grudzień br., choć konkretnej daty jeszcze nie podano.

W poniedziałek na koncie zbiórki twórcy Radia 357 mieli ponad 365 tys. zł deklarowanych miesięcznych wpłat i 15 tys. patronów. Łącznie stacja zebrała ponad 842 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Kantereit i Gutowski śpiewają „Karpia” w Radiu 357. Radio Nowy Świat nie skorzystało z zaproszenia

100 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tadeusz Laskowski
Bardzo miłe gesty w kierunku słuchaczy nieodwzajemnione. Szkoda! Niech każde radio robi swoje a Ty słuchaczy wybieraj co Tobie bardziej odpowiada.
odpowiedź
User
oldonce
Komentarze p. Jethon są co najmniej nietaktowne. Pracowali razem wiele lat. Czasami lepiej nie odezwać się wcale, niż głupio. Efekt nastąpił szybko - spadek wpłat patronów poniżej 700 tys. PLN. P. Jethon przypominamy, że ich byt lub niebyt zależy od patronów i na butnych komentarzach daleko nie zajedzie, wśród patronów RNŚ są osoby, które cenią Niedźwieckiego, Stelkę itd. i zrazić ich będzie prosto. Źródełko wyschnie i pozostanie się zwinąć.
W ogóle RNŚ z fajnej inicjatywy powoli zmierza w dziwnym kierunku - zmiany w zarządzie, brak wyjaśnień w kierunku bądź co bądź ludzi, którzy im ten projekt utrzymują, butne komentarze. Żeby później nie było żalu, że spadają wpłaty - to nie wina jakiejkolwiek konkurencji, tylko podcinania gałęzi na której się siedzi właśnie w taki sposób, wystawiając na szwank szacunek i wytrzymałość fanów starej Trójki. Zalecam więcej powściągliwości w krytykanctwie, a zarazem więcej otwartości co do sytuacji wewnętrznej. Te parę niemądrych słów z weekendu kosztowało myślę spokojnie z 10 tys. PLN, które spadły z wpłat. A można było się nie odzywać głupio.
odpowiedź
User
Lajonel Riczi
Helou!

Poproszę Marek żeby podał Gabi adres mojej strony www żeby wpisała do przeglądarki.

Regards
Lajonel
odpowiedź