SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Światowy Dzień Telewizji pod hasłem różnorodności

21 listopada po raz dwudziesty trzeci obchodzony jest Światowy Dzień Telewizji. To data ustanowiona przez Organizację Narodów Zjednoczonych w ramach docenienia roli, jaką pełni telewizja, która zwraca uwagę opinii publicznej na istotne kwestie gospodarcze i społeczne.

Article

Tegoroczny, 23. Światowy Dzień Telewizji jest obchodzony pod hasłem „różnorodności”. Obejmuje ona dwa wymiary: różnorodności kontentu – chodzi o jakościowe, bezpieczne treści, które mają wzbudzać ciekawość i zaangażowanie widzów; oraz różnorodności społecznej – temat coraz częściej podejmowany w produkcjach telewizyjnych i reklamach.

- Sposób konsumpcji mediów w erze digitalizacji nieustannie ewoluuje pod wpływem zmian, które zachodzą w stylu życia społeczeństwa dzięki nowy technologiom. Kluczowa dla widzów stała się swoboda, rozumiana jako szeroki wybór dopasowanych treści oraz możliwość ich konsumpcji w dowolnym miejscu i czasie. To właśnie różnorodność kontentu oraz dróg jego dotarcia do konsumenta stała się kierunkiem rozwoju telewizji, który możemy współcześnie obserwować na rynkach całego świata - uważa Marcin Bogłowski, dyrektor działu badań i rozwoju produktu reklamowego TVN Media.

W związku z tegorocznym tematem Światowego Dnia Telewizji, TVN Media przypomina raport z badania „Diversity in advertising in UK” w którym Adobe Digital Insights ujawnia, że klienci są bardziej skłonni zaufać marce, która wykazuje większą różnorodność w swoich reklamach.

Spośród badanych w Wielkiej Brytanii, aż 65 proc. uważa różnorodność w reklamie za istotną. Znacząca liczba – 26 proc. stwierdziła, że jest bardziej skłonna kupować produkty od marek prezentujących różnorodne płcie, rasy oraz orientacje w reklamach. Liczba odpowiedzi rośnie do 40 proc.  w przypadku respondentów środowiska LGBTQ+.

Święto telewizji na całym świecie jest promowane przez ACT (Association of Commercial Television), egta (Association of TV and radio sales houses) oraz EBU (European Broadcaster Union).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Światowy Dzień Telewizji pod hasłem różnorodności

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janus
Ja nie mam nic przeciwko. Ale generalnie lgiebeciaki powinni sami płacić za wizyty w proktologa. Bo tak igrać ze zdrowiem nie można.
1 0
odpowiedź