SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Święta rodzinne i tęsknota najczęstszymi powodami do kontaktu z dziadkami (infografika)

60% Polaków najczęściej kontaktuje się ze swoimi dziadkami przy okazji świąt rodzinnych. Babcie są przede wszystkim wsparciem dla rodziny, a dziadkowie stanowią źródło opowieści o czasach młodości - wynika z badania Pollster.

fot. Shutterstock.comArticle

Za najważniejszą rolę, którą pełni babcia w życiu rodziny, uznano wsparcie dla rodziców (45%) oraz opiekę i wychowanie wnuków (39%). Ok. 20-30% uważa babcię za źródło informacji o przodkach, skarbnicę wiedzy, stróża tradycji, osobę uczącą historii oraz praktycznych rzeczy. Dla 19% badanych babcia pełni rolę przyjaciela, powiernika. Wsparcie materialne oferowane przez babcię jest ważne dla 15% badanych.

Za najważniejszą rolę, którą pełni dziadek w życiu rodziny, uznano naukę historii (42%). Dziadka uważa się także za skarbnicę wiedzy (34%) oraz osobę, która jest źródłem informacji na temat przodków (31%). Dla ok. 20-25% badanych dziadek pełni rolę stróża tradycji, powiernika, przyjaciela, a także pomaga w opiece i wychowaniu wnuków oraz jest wsparciem dla rodziców. Dla 18% badanych dziadek jest wsparciem finansowym i osobą kupującą prezenty a dla 17% osobą doradzającą, jak należy się w życiu zachowywać. Tylko dla 3% dziadkowie pełnią rolę nauczyciela praktycznych umiejętności.

Najczęściej kontaktujemy się z dziadkami przy okazji świąt rodzinnych (60%) oraz kiedy za nimi tęsknimy (48%). 4% badanych posiadających dziadka lub babcię nie kontaktuje się z nimi.

Jako największą korzyść z posiadania wnuków dziadkowie wskazali motywację do działań (58%) oraz mobilizację do wyjścia z domu (55%).

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster wśród użytkowników panelu on-line Reaktor Opinii w dniach 5-16 stycznia 2017 r. Analizą objęto grupę 1007 internautów w wieku 15-75 lat. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy.

Dołącz do dyskusji: Święta rodzinne i tęsknota najczęstszymi powodami do kontaktu z dziadkami (infografika)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl