SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Święta w Radiu Maryja i TV Trwam

Triduum Paschalne na antenie Radia Maryja i telewizji TRWAM

Radio Maryja i Telewizja Trwam przygotowały na święta bogatą ofertę. Oto najciekawsze propozycje:

Wielki Czwartek - 8 kwietnia 2004 r.

Mszę św. z poświęceniem Krzyżma będziemy transmitować w Radiu Maryja z katedry pw. Świętych Janów w Toruniu. Koncelebrze będzie przewodniczyć i Słowo Boże wygłosi ks. bp Andrzej Suski - pasterz Kościoła Toruńskiego. Na tę uroczystość zaproszeni zostali wszyscy kapłani pracujący aktualnie w diecezji toruńskiej. Początek transmisji w Radiu Maryja z katedry toruńskiej o godz. 9.50 (do godz. 12.00). Uroczystą Mszę św. Wieczerzy Pańskiej będziemy transmitować w Radiu Maryja i Telewizji TRWAM z katedry pw. Św. Mikołaja w Kaliszu. Koncelebrze będzie przewodniczyć i Słowo Boże wygłosi ks. bp prof. dr hab. Stanisław Napierała - pasterz Kościoła Kaliskiego. W Liturgii weźmie udział młodzieżowy chór katedralny "Cantate Deo". Początek transmisji z katedry kaliskiej w Radiu Maryja i Telewizji TRWAM o godz. 18.20 (do godz. 20.20).

Wielki Piątek - 9 kwietnia 2004 r.

Uroczystą Liturgię Wielkiego Piątku - Męki i Śmierci Pana Jezusa będziemy transmitować w Radiu Maryja i Telewizji TRWAM z katedry pw. Św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu. Zasadnicze punkty Liturgii to:

- opis Męki Pańskiej według św. Jana, który przedstawią alumni Metropolitalnego WSD we Wrocławiu;
- adoracja krzyża,
- Komunia Święta,
- procesja do Bożego Grobu.

Liturgii będzie przewodniczyć i Słowo Boże wygłosi ks. bp dr Edward Janiak - biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej. W Liturgii będzie uczestniczyć ks. kard. Henryk Gulbinowicz. Początek transmisji z katedry wrocławskiej w Radiu Maryja i Telewizji TRWAM o godz. 18.20 (do godz. 20.00) i Droga Krzyżowa z rzymskiego Coloseum z udziałem Ojca Świętego Jana Pawła II - początek transmisji w Telewizji TRWAM o godz. 21.15 (do godz. 23.00).

Wielka Sobota - 10 kwietnia 2004 r.

Uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej będziemy transmitować w Radiu Maryja z Sanktuarium Nawiedzenia NMP w Tuchowie, w diecezji tarnowskiej, gdzie posługę duszpasterską pełnią OO. Redemptoryści. Sanktuarium przeżywa w tym roku 100-lecie koronacji cudownego obrazu Matki Bożej. Liturgii będzie przewodniczyć o. Mirosław Grakowicz CSsR - kustosz sanktuarium. Zasadnicze punkty Liturgii to:

- poświęcenie ognia i paschału (na zewnątrz kościoła),
- śpiewanie Orędzia Wielkanocnego,
- Msza św. Wigilii Paschalnej, a w niej odśpiewanie Litanii do Wszystkich Świętych i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Liturgię ubogacą swym śpiewem klerycy WSD Redemptorystów w Tuchowie oraz Chór Sanktuaryjny i Orkiestra Sanktuaryjna. Początek transmisji w Radiu Maryja z Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskięj o godz. 19.50 (do godz. 22.40). Natomiast w Telewizji TRWAM Liturgię Wielkiej Sobory będziemy transmitować z Bazyliki Św. Piotra w Watykanie. Początek transmisji w Telewizji TRWAM o godz. 19.00 (do godz. 21.30).

Niedziela Zmartwychwstania -11 kwietnia 2004 r.

Rezurekcję - uroczystą Mszę Świętą Niedzieli Zmartwychwstania będziemy transmitować w Radiu Maryja z sanktuarium NMP Królowej Polski na Jasnej Górze. Procesję rezurekcyjną poprowadzi, Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczyć i Słowo Boże wygłosi ks. bp Autoni Długosz - biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej. (Procesja rezurekcyjna jest uroczystym ogłoszeniem Zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w tryumfie Zmartwychwstałego.) Początek transmisji z sanktuarium Narodu Polskiego w Radiu Maryja o godz. 6.00 (do godz. 7.45).
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Święta w Radiu Maryja i TV Trwam

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl