SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Święta z "Trójką"

Propozycje na święta TVP 3 Regionalna i TV Polonia

Po przedstawieniu świątecznej oferty TVP1 i TVP2 dzisiaj pora na TVP3 i TV Polonia.

TVP3

MUZYKA

 • "KOLĘDY KAZIMIERZA KOWALSKIEGO" (24 grudnia, godz. 11.45). Koncert premierowy odbywający się w kościele św. Alberta w Łodzi. Kazimierz Kowalski i jego goście śpiewają znane kolędy.
 • "KONCERT BOŻONARODZENIOWY W RZYMIE" (1 stycznia, godz. 16.45). Uroczysty koncert bożonarodzeniowy z udziałem takich gwiazd, jak Andrea Bocelli oraz Salvatore Accardo - fenomenalny skrzypek. W programie utwory na skrzypce i orkiestrę Beethovena i Paganiniego oraz popularne arie i pieśni w wykonaniu Andrea Bocellego. Koncert odbył się w Rzymie 23 grudnia 2001 r.

  FILMY

  FILMY POLSKIE

 • "GIRL GUIDE" (25 grudnia, godz. 23.40). Bezpretensjonalna komedia Juliusza Machulskiego, nagrodzona na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 1995r. zdobyła Złote Lwy, nagrodę publiczności, i nagrodę Fundacji Kultury za debiut dla Pawła Kukiza.
 • "MŁODE WILKI" (26 grudnia, godz. 23.20). Utwór typowo komercyjny pozbawiony psychologicznych niuansów, ale sprawnie zrealizowany i zalecający się wartkim sposobem narracji. Nagroda dla Jarosława Żamojdy za debiut reżyserski na XX Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.
 • "WODZIREJ" (31 grudnia, godz. 18.40). Film otrzymał "Złote Grono" na festiwalu w Łagowie w roku 1978, a Jerzy Stuhr za główną rolę nagrodę na MFF w Chicago w 1979 r. "Wodzirej" z pewnością byłby innym filmem, gdyby rolę główną zagrał inny aktor. Jerzy Stuhr - który jest także współautorem dialogów - stworzył postać złożoną, obrazującą pewien mechanizm potocznie zwany urządzaniem się w życiu i cenę pozornego sukcesu.
 • "AMOK" (1 stycznia, godz. 23.20). Film obyczajowy, nagrodzony za debiut reżyserski dla Natalii Korynckiej-Gruz na FPFF w Gdańsku - Gdyni w 1998 roku. Nominacja do Orła 2000 dla Magdaleny Cieleckiej (najlepsza główna rola kobieca), Mirosława Baki (najlepsza główna rola męska) i Krzysztofa Majchrzaka (najlepsza drugoplanowa rola męska).

  FILMY ZAGRANICZNE

 • "SPOTKANIE" (24 grudnia, godz. 21.50). Film amerykański z 1974 roku, w reżyserii Alana Bridgesa ze znakomitą obsadą: Sophia Loren, Richard Burton.
 • "BAŚNIE Z 1001 NOCY" (25 grudnia, godz. 21.50). Ciekawa formuła plastyczna filmu stwarza szczególną atmosferę "umowności" cechującą świat baśniowych opowieści. Formuła ta polega na umieszczeniu żywych aktorów pośród stylizowanych książkowych ilustracji.
 • "NAPAD NA BANK" (26 grudnia, godz. 12.45). Francuska komedia kryminalna z 1963 roku ze znanym i lubianym komikiem Louis de Funes.
 • "POWRÓT MUSZKIETERÓW" (26 grudnia, godz. 18.40). Film z typu płaszcza i szpady podejmujący ogólnie znany wątek trzech muszkieterów. Tempo znakomita inscenizacja, aktorskie gwiazdy m.in. Michael York, Richard Chamberlain, Olivier Reed, reżyseria Richard Lester.
 • "MĘŻCZYZNA NA PODDASZU" (26 grudnia, godz. 21.50). Zabawny i wzruszający film o starszej pani , która odkrywa na poddaszu swojego domu ukrywającego się zbiega z więzienia. W rolach głównych: Katherine Hepburn i Rayan o'Neal.
 • "ELVIS" (1 stycznia, godz. 21.50). Film Johna Carpentera z 1979 roku, w rolach głównych Kurte Russel i Shelly Winters. Powieść o Elvisie Presley'u opowiedziana emocjonująco i wiarygodnie, od czasów jego młodości, poprzez lata sławy aż do roku 1969.

  SERIALE DOKUMENTALNE

 • "SIEDEM SZCZYTÓW" (24 i 31 grudnia, godz. 9.00). Chorwacki serial dokumentalny. Opowieści o fascynujących i niezwykle niebezpiecznych wyprawach na najwyższe szczyty każdego z siedmiu kontynentów. Wspomnienia z najsłynniejszych ekspedycji.

  FILMY DLA DZIECI

 • "KSIĄŻE I ŻEBRAK" (26 grudnia, godz. 9.40). Adaptacja słynnej powieści Marka Twaina. W obsadzie znani aktorzy: Olivier Reed, Raquel Welch, Mark Lester.
 • Ponadto TVP3 Regionalna poleca dwa filmy animowane: "BARANEK Z BETLEJEM" (24 grudnia, godz. 7.00) i "ŚWIĄTECZNA OPOWIEŚĆ" (24 grudnia, godz. 9.45) oraz film fabularny "KRÓLOWA ŚNIEGU" (25 grudnia, godz. 12.45).

  TV POLONIA

 • W Wigilię TV Polonia zaprasza nie tylko do wspólnego śpiewania kolęd, ale także do refleksji nad losem ubogich i samotnych w programie Porozmawiajmy - przy wigilijnym stole (godz. 18.10), który na antenie jest już obecny od wielu lat i cieszy się niesłabnącą popularnością, tym razem w szczególnej, świątecznej oprawie, ze specjalnym gościem, Jolantą Kwaśniewską, obok której zasiądą: Irena Delmar, Prezes ZASP za Granicą i Krystyna Adamowicz z "Kuriera Wileńskiego". Tego dnia m.in. - prawdziwa uczta dla ucha: polskie kolędy w wykonaniu Teresy Żylis - Gary (godz. 12.45).

 • Tegoroczne Święta z TV Polonia upłyną widzom pod znakiem dobrej rozrywki. To m.in. możliwość obcowania z wielkim kunsztem aktorskim Ireny Kwiatkowskiej na Jej gali urodzinowej, zatytułowanej "Kabaret Starszej Pani" (25 grudnia, godz. 17.15) oraz spotkanie z będącą wciąż we wspaniałej formie Hanką Bielicką w wieczorze jubileuszowym "Dzisiaj, jutro, zawsze" (26 grudnia, godz. 20.00). W cyklu "Biografie" TV Polonia zaprezentuje sylwetki dwóch wspaniałych aktorek: Doroty Segdy (25 grudnia, godz. 15.35) i Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej (26 grudnia, godz. 11.20). Zresztą, Boże Narodzenie w TV Polonia, to będzie jedno wielkie święto teatralne! Wielkie kreacje i znakomite inscenizacje, a wśród nich: "Wigilijna opowieść" (24 grudnia, godz. 21.25), warta obejrzenia ze względu na postać reżysera Piotra Trzaskalskiego i jego najnowsze dokonanie filmowe "Edi", zgłoszone przez polską kinematografię do Oskara. Z kolei, pierwszego dnia Świąt dwie inscenizacje Olgi Lipińskiej: "Pan Jowialski" (godz. 13.10), spektakl z 1976 roku ze Zdzisławem Mrożewskim, Bronisławem Pawlikiem, Wojciechem Pokorą, Joanną Żółkowską oraz "Skiz" (godz. 21.10) z Anną Polony, Jerzym Kamasem, Joanną Szczepkowską i Jerzym Stuhrem. Podobnie, dwa spektakle w Drugi Dzień Świąt: "Śluby panieńskie" Andrzeja Łapickiego (godz. 13.10), przezabawne kreacje Anny Seniuk, Joanny Szczepkowskiej i Jana Englerta, a także "Igraszki z diabłem" ( godz. 21.20), a wśród wykonawców niezapomniani: Marian Kociniak, Krzysztof Kowalewski, Marek Kondrat, Jerzy Kamas i Zdzisław Wardejn.
  Świąteczny program TV Polonia, to również oferta filmowa. Dzieciom i dorosłym ta antena proponuje "Akademię Pana Kleksa" (24 grudnia, godz. 9.25 - cz. 1; godz. 14.35 - cz. 2; 31grudnia, godz. 10.35 - cz. 1 "Pan Kleks w kosmosie"; 1 stycznia, godz. 9.25 - cz. 2) tak ze względu na literacki pierwowzór Jana Brzechwy, jak i rozmach inscenizacyjny Krzysztofa Gradowskiego, a przede wszystkim - z powodu wcielającego się w postać czarodzieja, Piotra Fronczewskiego. Poza baśnią i magią, TV Polonia zaprasza do obejrzenia kina sensacyjnego - reprezentowanego przez "Młode wilki 1/2" i "Młode wilki" Jarosława Żamojdy (25 grudnia, godz. 22.35 oraz 26 grudnia, godz. 22.50). Godny polecenia film, to także "W kogo ja się wrodziłem" Ryszarda Bugajskiego (24 grudnia, godz. 22.55), rzecz o miłości i wybaczaniu.

  Święta to także dobry czas do przedstawienia niezwykle ważnej produkcji TV Polonia; w cyklu pn.: "Polska poza Polską", opisującym dzieje emigracji, poczynając od tej najstarszej aż po współczesną, będziemy mieli okazję zobaczyć pierwszą część dwuodcinkowego dokumentu Bolesława Sulika zatytułowanego "O nadziei i beznadziei" (25 grudnia, godz. 18.10 i 26 grudnia, godz. 18.15). W niedzielę, 29 grudnia (godz. 16.10) obejrzymy również pierwszą część wyprodukowanego przez TV Polonia filmu dokumentalnego Hanny Kramarczuk i Jana Tarczyńskiego "Z orłem w koronie", opowiadającego o losach polskich rządów i prezydentów na uchodźstwie.

 • Na Wieczór Sylwestrowy TV Polonia przygotowała maraton filmowy. Wystarczy wymienić: "Jedni i drudzy" Claude'a Leloucha (godz. 21.00) z Danielem Olbrychskim, "Tak, tak"- komedię erotyczną w reżyserii Jerzego Gąsiorowskiego (godz. 22.35), i kolejną komedię - tym razem klasykę gatunku - "Niespotykanie spokojny człowiek" Stanisława Bareji (godz. 0.05). Wreszcie niemal pięciogodzinny seans nocny z "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana (od godz. 2.05 do 5.30).

 • W Nowy Rok TV Polonia proponuje nieznany życiorys Jacka Wóycickiego - "W 80 dni dookoła świata" (w dwu częściach o godz. 22.00 i 0.30), a dla kinomanów - "Misję specjalną" Janusza Rzeszewskiego (godz. 22.45).
 • Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

  Dołącz do dyskusji: Święta z "Trójką"

  0 komentarze
  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl