SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Święty Mikołaj kocha i traci Matkę Ziemię w reklamie norweskiej poczty

Poczta Norweska po raz kolejny porusza kwestie społeczne w świątecznej kampanii. W spocie "Father Christmas and Mother Earth" pokazuje gorącą, miłosną historię Świętego Mikołaja i Matki Ziemi, która jest alegorią wpływu świąt Bożego Narodzenia na klimat.

Article

Niewygodna prawda związana z Bożym Narodzeniem jest taka, że ​​wiele ukochanych tradycji świątecznych jest złych dla planety. Rośnie świadomość wpływu na środowisko okresu świątecznego, który często wiąże się ze zwiększoną konsumpcją, marnowaniem żywności i nadmiarem plastikowych opakowań na prezenty i papieru do pakowania.  

Zaledwie kilka dni po zakończeniu COP 27 (konferencji Organizacji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu) nowa reklama Posten (norweskiej poczty)  bezpośrednio odnosi się do szkód środowiskowych spowodowanych Bożym Narodzeniem.

Poczta wykorzystała dane z norweskiego indeksu klimatycznego, z którego wynika, że ​​tylko 10 na 100 firm ograniczyło emisje zgodnie z celami określonymi w porozumieniu paryskim.

Po sukcesie zeszłorocznego filmu „Kiedy Harry poznał Świętego Mikołaja”, norweska poczta wypuściła równie odważną i ważną świąteczną reklamę, która szczegółowo opisuje szkody wyrządzane planecie w okresie świątecznym.

W filmie „Święty Mikołaj i Matka Ziemia” widzimy dynamikę między tymi dwiema postaciami. Święty Mikołaj chce dać ludziom jak najwięcej radości poprzez dawanie prezentów, podczas gdy Matka Ziemia postrzega nadmierną konsumpcję jako problematyczną.

Według organizacji istnieje nadzieja, że ​​tegoroczna kampania świąteczna zmotywuje inne firmy do „zintensyfikowania działań na rzecz klimatu i zainspirowania się do wniesienia wkładu w trosce o planetę”.

 

 

Dołącz do dyskusji: Święty Mikołaj kocha i traci Matkę Ziemię w reklamie norweskiej poczty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl