SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sygnity stawia na Huawei, liczy na 100 mln zł przychodów do 2013 r

Sygnity podpisało umowę ramową z Huawei na wspólną sprzedaż rozwiązań infrastrukturalnych, poinformowała spółka. Sygnity ocenia, że współpraca z nowym partnerem pozwoli wygenerować przychody o wartości około 100 mln zł do końca 2013 roku.

"Przedmiotem umowy jest oferowanie produktów Huawei na szesnastu rynkach europejskich. Umowa ta ma charakter dystrybucyjnej umowy ramowej, w której strony uzgodniły zasady współpracy. Zgodnie z postanowieniami umowy sprzedaż rozwiązań Huawei na rynkach innych niż polski odbywać się będzie za pośrednictwem sieci lokalnych partnerów budowanej przez Sygnity" - czytamy w komunikacie.

Sprzedaż rozwiązań Huawei na rynkach innych niż polski odbywać się będzie za pośrednictwem sieci lokalnych partnerów budowanej przez Sygnity. W oparciu o budowaną przez siebie sieć partnerską Sygnity zamierza oferować także własne rozwiązania na rynkach zagranicznych. Oferta ta skierowana będzie do kluczowych dla Sygnity sektorów: publicznego, utilities, bankowo-finansowego oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

"Współpraca z Huawei pozwoli Sygnity na realizację planów związanych z aktywnym świadczeniem usług poza granicami kraju oraz z dynamicznym rozwojem portfela oferowanych produktów. Zawarcie tej umowy otwiera dla Sygnity możliwość zaistnienia na rynkach w Austrii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Danii, Finlandii, Grecji, Węgier, FYROM (Macedonii), Mołdawii, Serbii, Czarnogóry, Norwegii, Rumunii, Słowenii i Szwecji" - czytamy dalej.

Umowa została zawarta na okres trzech lat.

"Ceny produktów i wysokość upustów będą ustalane w umowach dotyczących dystrybucji w poszczególnych krajach, jednakże zarząd Sygnity szacuje, iż współpraca z nowym partnerem pozwoli wygenerować przychody o wartości około 100 mln zł do końca 2013 roku" - poinformowało Sygnity.

Huawei jest światowym liderem w dostarczaniu najnowszych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych. W ofercie Sygnity znajdą się m.in. routery, switche, urządzenia firewall oraz systemy telekonferencyjne Huawei. Na dalszym etapie współpracy możliwe jest rozszerzenie gamy oferowanych produktów.

Na początku września Sygnity informowało, że jest bliskie pozyskania globalnego partnera, z którym będzie oferowało rozwiązania na rynkach zagranicznych. W poniedziałek odbędzie się konferencja na której spółki przedstawią szczegóły planowanej współpracy.

Sygnity miało 0,18 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2011 roku wobec 30,75 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 218,53 mln zł wobec 222,82 mln zł rok wcześniej

Dołącz do dyskusji: Sygnity stawia na Huawei, liczy na 100 mln zł przychodów do 2013 r

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl