SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agencja NEKK będzie reklamować leki ziołowe Sylimarol

Agencja NEKK wygrała przetarg na całoroczną komunikację leków ziołowych Sylimarol 70 i Sylimarol Vita 150, produkowanych przez Herbapol Poznań.

Strategia obejmuje spoty telewizyjne, spoty radiowe, reklamę w serwisach VOD oraz kampanię informacyjną skierowaną do farmaceutów.

Agencja NEKK odpowiadała za koncepcję i realizację 30 sekundowego spotu, który przez najbliższe miesiące będzie emitowany w ogólnopolskiej telewizji, kanałach tematycznych oraz platformach VOD. Dodatkowo powstały spoty radiowe, które będą emitowane w kilkudziesięciu rozgłośniach radiowych m.in. przed majówką, w wakacje oraz w okresie adwentu 2023. Kampania reklamowa wystartowała w drugiej połowie kwietnia.

- Spoty promujące leki mają ograniczenia prawne, jednak ziołowe leki mają ich więcej. To było wyzwanie dla kreatywnych. „Mimo, że spot ma 30 sekund, to na opowiedzenie historii mamy tak naprawdę 15, bowiem wymogi prawne powodują, że odczytane muszą być tzw. legale, których w przypadku leków ziołowych jest więcej. W dodatku do pokazania mamy nie jeden, a dwa produkty – mówi Hanna Pachirko-Galubińska prowadząca projekt ze strony NEKK.

Insightem do opracowania koncepcji był fakt, że wiele osób składa sobie przyrzeczenie do stosowania lekkiej diety oraz dbania o własne zdrowie. W punkcie centralnym spotu jest człowiek i jego zobowiązanie do poprawy kondycji wątroby za pomocą Sylimarolu.

Kampania skupia się na reklamie dwóch leków: Sylimarol 70, którego grupą docelową jest starsze pokolenie oraz Sylimarol Vita 150, który ogranicza negatywne skutki spożywania alkoholu i jedzenia typu fast food (jest skierowany do młodszych odbiorców). Każda z tych grup może wspierać swoją wątrobę odpowiednim dla siebie produktem w zależności od potrzeb.

Herbapol Poznań swoją kampanią odświeża markę. Kampania VOD pokazuje również, że zamierza zawalczyć o młodszych odbiorców, którzy nie oglądają telewizji.

- Kampania będzie także geotargetowana, utożsamiana z konkretnym miejscem i czasem. Daje nam to olbrzymie możliwości dostosowywania spotów do konkretnych potrzeb, grup docelowych i miejsc. Świeża, oryginalna stylistyka połączona z motywem kampanii społecznej przyczyni się do pozytywnego odbioru leku, który jest legendą w  swojej kategorii produktowej – komentuje Paweł Kotecki, koordynator kampanii Sylimarol, Herbapol Poznań.

Za koncepcję kreatywną kampanii odpowiada Daria Kaczmarek, natomiast za stronę graficzną Monika Kamińska i Arkadiusz Nowicki z agencji NEKK, całość koordynowała Hanna Pachirko-Galubińska.

Dołącz do dyskusji: Agencja NEKK będzie reklamować leki ziołowe Sylimarol

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl