SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sylwester Latkowski uruchomił internetowy magazyn reporterski „Konfrontacja”

Ruszył serwis i internetowy magazyn „Konfrontacja”, którego szefem jest Sylwester Latkowski. Artykuły do pierwszego wydania napisali m.in. Cezary Łazarewicz, Hubert Kęska, Ewa Ornacka i Paulina Socha-Jakubowska. - Zapewniam, że będzie bezkompromisowo i w poprzek schematów - zapowiada Latkowski.

W serwisie Konfrontacja.com.pl zamieszczono zajawki tekstów i możliwość pobrania pliku z magazynem „Konfrontacja”. Są w nim artykuły Sylwestra Latkowskiego (o jednym z wątków śledztwa w sprawie GetBacku), Ewy Ornackiej (o skazaniu na dożywocie mężczyzny, w którego winę nie wierzy nawet rodzina jednej z ofiar), Pauliny Sochy-Jakubowskiej (o mężczyźnie, który przeszedł na judaizm), Cezarego Łazarewicza (o ucieczce grupy Polaków pod koniec lat 60. na łódce do Danii) oraz Huberta Kęski (o mężczyznach trenujących boks). Są też niepodpisane teksty, m.in. o nieprawidłowościach na polskim rynku bankowym

„Konfrontacja” liczą 100 stron, nie ma w nim reklam. Rysunki do magazynu przygotowała Malwina Kuna-Mieczkowska

- Oddaję w Państwa ręce mój nowy projekt „Konfrontacja”. Nowy, ale rodził się długo. Wszyscy wiemy, że sytuacja na rynku mediów nie jest godna pozazdroszczenia - stwierdził Sylwester Latkowski we wstępniaku. - Niemal wszyscy działają w ramach nasilającej się wojny politycznej, pod presją reklamodawców, którzy próbują sobie ustawiać media. Wreszcie w warunkach, gdzie znaczna większość środowiska dziennikarskiego została spauperyzowana i zmuszona do najróżniejszych kompromisów. Nie chcę zabrzmieć zbyt górnolotnie, ale postanowiłem się nie poddawać i próbować dalej uprawiać ten zawód - opisał.

- Wypuszczam na rynek 100-stronicowy magazyn reporterski „Konfrontacja”, rusza strona internetowa, będzie działalność w social mediach. Zapewniam, że będzie bezkompromisowo i w poprzek schematów. Będę wchodził za kulisy i będę wkładał głowę tam, gdzie niektórzy obawiają się wsadzić nogę. Wszystkich, którzy mają ciekawe historie i chcą wspierać niezależne dziennikarstwo, zapraszam do kontaktu i współpracy. Niezależnie od politycznych poglądów - zapowiedział.

Magazyn nie ma stałej redakcji. W stopce zaznaczono, że jest tworzony pod opieką Sylwestra Latkowskiego, a pozostałych dziennikarzy, którzy napisali teksty do pierwszego wydania, określono jako autorów w tym numerze.

„Konfrontację” wspiera fundacja Sylwestra Latkowskiego

Projekt „Konfrontacja” jest realizowany przy wsparciu Fundacji „Wolne Słowo”, którą Sylwester Latkowski założył wiosną 2015 roku. Według sprawozdania złożonego w KRS ub.r. fundacja zanotowała 246,5 tys. zł wpływów, wobec 82,9 tys. zł rok wcześniej. W obu latach wszystkie przychody pochodziły z odpłatnej działalności statutowej, fundacja nie uzyskała żadnych składek, dotacji i subwencji.

W ub.r. fundacja zanotowała 191 tys. zł kosztów działań statutowych i administracyjnych oraz 55,5 tys. zł dodatniego wyniku finansowego, a w 2016 roku - 73,3 tys. zł kosztów i 9,7 tys. dodatniego wyniku.

Od czerwca 2015 roku Sylwester Latkowski przez około rok tworzył serwis dziennikarstwa śledczego Kulisy24. W redakcji była grupa dziennikarzy, która kilka miesięcy wcześniej odeszła z tygodnika „Wprost” krótko po tym, jak Latkowski został zwolniony z funkcji redaktora naczelnego.

Kulisy24 miały utrzymywać się z wpłat od czytelników, które jednak okazały się niewystarczające, więc już jesienią 2015 roku rozważano dużą zmianę strategii serwisu. W kolejnych miesiącach odeszła z niego większość dziennikarzy.

Latkowski ostatnio nakręcił film o Khalidovie

W ostatnich latach Sylwester Latkowski zrealizował film dokumentalny „Moja walka - Mamed Khalidov”. Przed pracą we „Wprost” (redaktorem naczelnym pisma był od stycznia 2013 do marca 2015 roku, wcześniej przez ponad roku pracował tam na innych stanowiskach) Latkowski nakręcił kilkanaście filmów dokumentalnych i napisał kilka książek (część wspólnie z Piotrem Pytlakowskim) o tematyce kryminalnej.

Projekt „Konfrontacja” był zapowiadany przez Sylwestra Latkowskiego już jesienią ub.r., zamieszczono wtedy zwiastun. Na stronie Konfrontacja.com.pl jest zakładka Wideo, w której dostępnych jest m.in. kilka filmów dokumentalnych Latkowskiego.

Tytuł „Konfrontacja” nosił nazwę program interwencyjny przygotowywany przez Sylwestra Latkowskiego ponad 10 lat temu dla TVP2.

 

Dołącz do dyskusji: Sylwester Latkowski uruchomił internetowy magazyn reporterski „Konfrontacja”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XYZ
Ciekawe kiedy w końcu służby lub byłe służby skończą finansować jego działania?
odpowiedź
User
Iza
Gdzieś zlecenia na komprmatach trzeba publikować i keszować. Chciałabym zobaczyć listę sponsorów jego fundacji. Cyngiel.
odpowiedź
User
Irenka z podgardlem
Czy ktoś może mi wytłumaczyć istnienie tego dziwnego człowieka w mediach?
odpowiedź