SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Synteza sukcesu ekonomicznego i polityki prospołecznej

Henkel światowym liderem w zakresie zrównoważonego rozwoju

Raport Henkla na temat zrównoważonego rozwoju firmy okazał się najlepszym w sektorze dóbr konsumpcyjnych. Taki wynik dała ankieta internetowa przeprowadzona wśród 1700 udziałowców/właścicieli akcji z 88 krajów świata. Henkel znalazł się również w pierwszej dziesiątce przedsiębiorstw z wszystkich branż, nie ustępując tym samym miejsca globalnym konkurentom.

Zrównoważony rozwój już od dziesięciu lat na stałe wpisał się w plany rozwoju wielu międzynarodowych korporacji, również firmy Henkel. W myśl zasad zrównoważonego rozwoju, przedsiębiorstwa to nie tylko generatory zysku, ale również, a może przede wszystkim - podmioty gospodarcze, zorientowane na społeczeństwo i środowisko. Jednym słowem oprócz przychodu finansowego, liczy się również świadomość ekologiczna i tak ostatnio popularna społeczna odpowiedzialność.

Zrównoważony rozwój stał się przedmiotem ankiety internetowej przeprowadzonej wśród 1700 udziałowców/ właścicieli akcji z całego świata, a jej celem było wskazanie najlepszych przedsiębiorstw działających w zgodzie z jego zasadami.

Organizatorami badania była agencja komunikacyjna ECC Kohtes Klewes z Bonn oraz Fishburn Hegdes z Londynu. Raport firmy Henkel na temat zrównoważonego rozwoju firmy oceniony został za najlepszy w sektorze dóbr konsumpcyjnych, zajmując równocześnie miejsce w pierwszej dziesiątce wszystkich wyróżnionych przedsiębiorstw, niezależnie od branży.

"Ta ankieta i jej wyniki są dla nas potwierdzeniem, że warto nie tylko działać oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju, ale należy również propagować je, zaszczepiać w świadomości społecznej", wyjaśnia Dorota Strosznajder, rzecznik prasowy firmy Henkel. Jak informuje, dzięki wykorzystaniu strategii, przygotowanej zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, Henkel chce przyczynić się do budowy i zabezpieczania bytu przyszłych pokoleń, poprzez bilansowanie aspektów społecznych, ekonomicznych i ekologicznych.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Synteza sukcesu ekonomicznego i polityki prospołecznej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl