SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sytuacja satelity Astry opanowana

W następstwie nieudanego umieszczenia przez rakietę nośną Proton czternastego satelity floty ASTRY -  1K, na planowanej orbicie 26 listopada 2002 roku, ekipom technicznym firm SES ASTRA, Alcatel Space, CNES i NORAD udało się ustabilizować satelitę na orbicie na wysokości 290 km, na której może bezpiecznie przebywać. Pozwoli to ekipom inżynieryjnym na analizę sytuacji i podjęcie odpowiednich dalszych działań.
 
ASTRA 1K został wybudowany przez francuski Alcatel Space, a usługę wyniesienia satelity na orbitę rakietą Proton z Kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie świadczyła firma ILS (International Launch Services), rosyjsko-amerykańska spółka joint venture. Satelita miał obsługiwać pozycję orbitalną ASTRY na 19.2° East.
 
SES ASTRA posiada pełne ubezpieczenia finansowe na program ASTRY 1K i nieudane wyniesienie satelity na orbitę nie wpłynie na istniejące usługi świadczone z pozycji 19.2° East. Co więcej, ASTRA 2C, działająca już na 19.2° East, oferuje całościowe zabezpieczenie pojemności satelitarnych działających w niskich pasmach na tej pozycji i pozostanie tam do czasu podjęcia kolejnych decyzji w tej sprawie.
 
Interaktywne usługi w paśmie Ka będą nadal świadczone dzięki pojemnościom pasma Ka na satelicie ASTRA 1H.
 Mając około 20 procent niewykorzystanych pojemności na 13 satelitach ASTRA składających się na silną flotę SES ASTRA w ciągu najbliższych miesięcy przeanalizuje swoje potrzeby i podejmie stosowne decyzje inwestycyjne dotyczące zastąpienia satelity ASTRA
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sytuacja satelity Astry opanowana

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl