SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szał na podcasty o medytacji w Spotify

Według danych platformy Spotify, jednym z największych trendów ostatnich miesięcy okazał się znaczący wzrost popularności podcastów z kategorii „Zdrowie i Styl Życia", których słuchalność wzrosła w 2020 roku o 446 procent (w porównaniu z 2019r.). Popularność programów o medytacji wzrosła w Polsce aż o 665 procent w skali roku.

Article

Najnowsze dane przygotowane przez platformę Spotify podsumowujące 2020 rok w Polsce wykazują zwiększającą się popularność kanałów dedykowanych medytacji aż o 665 procent w porównaniu do roku 2019, podczas gdy ilość słuchaczy treści wellness wzrosła o 129 procent.

Top rosnących podcastów wellness na Spotify

Wśród kanałów z tej kategorii, które z końcem ubiegłego roku (dane za okres od października do grudnia 2020 roku) zyskiwały najwięcej słuchaczy znalazły się między innymi:

1.    Kosmetologia dla każdego

2.    kinga rajchel psycholog

3.    Nothing much happens; bedtime stories to help you sleep

4.    Relaksacje - Pan od Stresu

5.    Zabawy jedzeniem

6.    Medytacja Uważności - Mindfulness - Uwazna.pl

7.    How To Żyć

8.    Temat Na Dziś - podcast psychologiczno-lifestyle'owy

9.    Co ćpać po odwyku

10.    Psychodietetyk Bartosz Janiszewski

Rośnie popularność podcastów

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Global Web Index, tegoroczne noworoczne postanowienia mimo, że podobne do tych, sprzed lat, obrazują równocześnie kluczową zmianę w podejściu do zdrowego stylu życia. Z uwagi na izolację i stres, które towarzyszyły nam w ubiegłym roku, wśród postanowień w znacznie szerszym zakresie niż dotąd pojawiły się również te skupione wokół szeroko pojętego zdrowia, relaksu, wellness i dobrego samopoczucia.

Potwierdzają to również dane Spotify, według których słuchalność podcastów o takiej właśnie tematyce 1 stycznia 2021 była o 89 procent wyższa w porównaniu do pierwszego dnia roku poprzedniego.

W trzecim kwartale 2020 r. muzyczny serwis Spotify zanotował wzrost przychodów o 14 proc., spółka wykazała też kwartalną stratę w wysokości 118 mln euro. Obecnie z aplikacji korzysta na całym świecie 320 mln użytkowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szał na podcasty o medytacji w Spotify

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl