SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szef Apple: Co kilka tygodni kupujemy jakąś firmę, najważniejsza własność intelektualna

Tim Cook, szef Apple ujawnił, że kierowany przez niego koncern co 2 lub 3 tygodnie dokonuje zakupu jakiejś innej firmy działającej na rynku, zaś w ciągu każdych 6 miesięcy Apple staje się właścicielem od 20 do 25 innych przedsiębiorstw. - O zakupie decyduje przede wszystkim talent twórców firmy oraz jej własność intelektualna - przyznaje Tim Cook.

Article

Kwestie akwizycji dokonywanych przez Apple Tim Cook, szef koncernu przybliżył w wywiadzie udzielonym stacji CNBC. W rozmowie Tim Cook zdradził, że kierowana przez niego firma często dokonuje przejęć innych podmiotów działających na rynku. Okazuje się, że średnio co 2 lub 3 tygodnie Apple kupuje jakąś firmę, zaś w skali pół roku jest to od 20 do 25 przedsiębiorstw.

- O zakupie decyduje przede wszystkim talent twórców firmy oraz jej własność intelektualna - przyznał Cook zaznaczając jednocześnie, że do zakupów Apple wybiera takie spółki, które dają widoki na dynamiczny rozwój, a profil ich działalności jest związany z planami koncernu.

W przeszłości Apple miał na swoim koncie kilka przejęć potwierdzających politykę ujawnioną przez Cooka. W 2014 r. koncern za 3 mld dol. zakupił firmę Beats, na której później zbudował muzyczny serwis Apple Music funkcjonujący na rynku od 2015 r. Podobnie był z internetowym kioskiem Texture, który po przejęciu przez Apple stał się podstawą uruchomionej od marca br. platformy Apple News+.

CEO Apple wyjaśnił, że obecnie koncern stawia raczej na wiele drobniejszych akwizycji niż na kupowanie dużych i rozwiniętych pomiotów za wielomiliardowe kwoty. W wypadku mniejszych firm, jak twierdzi Cook, można często znaleźć cenne elementy pomocne w budowaniu dalszej strategii rynkowej Apple. Według raportów finansowych koncern dysponuje obecnie zasobami gotówki na poziomie ponad 225 mld dol. - Nie lubimy, kiedy pieniądze leżą bezczynnie na koncie, kiedy można zrobić z nimi coś pożytecznego dla firmy - zaznaczył Cook.

W zakończonym 30 marca 2019 r. II kwartale roku finansowego Apple zanotował przychód w wysokości 58,02 mld dol. To o 5 proc. mniej niż rok wcześniej (61,14 mld). Zmalał także zysk netto koncernu z Cupertino w ujęciu rocznym: z 13,82 do 11,56 mld dol.

Dołącz do dyskusji: Szef Apple: Co kilka tygodni kupujemy jakąś firmę, najważniejsza własność intelektualna

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Analityk
Wiadomym jest, że dla firmy najważniejszy jest potencjał intelektualny i własność intelektualna firmy, którą się chętnie się kupić. Ale to jest klasyka. Dlatego między innymi na firmę PESA z Bydgoszczy nie było klientów.
odpowiedź