SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szef Disneya odchodzi z rady nadzorczej Apple. W tle rosnąca konkurencja na rynku VOD

Bob Iger, prezes Disneya zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej koncernu Apple. Iger był członkiem struktur Apple od 2011 roku, jego rezygnacja jest łączona z zapowiadanymi premierami serwisów Disney+ i Apple TV+ oraz z wiązaną z nimi rosnącą konkurencją w segmencie VOD.

Bob Iger / fot. Shutterstock.com Article

Bob Iger od 2005 r. jest prezesem koncernu Disney, z kolei od 2011 r. menedżer był także członkiem rady nadzorczej Apple, objął to stanowisko miesiąc po śmierci Steve’a Jobsa, twórcy marki.

Teraz dziennik „The New York Times” powołując się na dokumenty finansowe poinformował, że Bob Iger zrezygnował z funkcji członka rady nadzorczej Apple. Oficjalnych przyczyn tej decyzji nie podano, jednak „NYT” i branżowe media nie mają wątpliwości, że rezygnacja jest bezpośrednią konsekwencją faktu, iż w nadchodzących miesiącach Disney i Apple staną się bezpośrednimi konkurentami na rynku serwisów streamingu wideo.

Według zapowiedzi jako pierwsza 1 listopada br. wystartuje platforma Apple TV+ w cenie 24,99 zł miesięcznie, z kolei premiera serwisu Disney+ została zaplanowana na 12 listopada. Tam miesięczna subskrypcja w podstawowej wersji będzie kosztować 6,99 dol.

W 2018 r. Iger za kierowanie Disneyem otrzymał łączne uposażenie w wysokości 65,6 mln dol. Obecny kontrakt przewiduje że pozostanie on szefem koncernu przynajmniej do końca 2021 r.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szef Disneya odchodzi z rady nadzorczej Apple. W tle rosnąca konkurencja na rynku VOD

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl