SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szef Nowoczesnej zapowiada odebranie „funkcjonariuszom PiS w TVP bezprawnie zarobionych pieniędzy"

Adam Szłapka, przewodniczący Nowoczesnej, zapowiedział, że „funkcjonariusze PiS w TVP” stracą pracę, zostaną oskarżeni o nawoływanie do nienawiści oraz będą pozbawieni „bezprawnie zarobionych pieniędzy”. „Do łagrów będziecie zamykać?” - spytał szef TAI Jarosław Olechowski.

Adam Szłapka (screen: YouTube/Janusz Jaskółka) Article

W niedzielę w Inowrocławiu odbyło się spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z sympatykami PiS. Po wydarzeniu policja użyła gazu wobec protestujących, co spotkało się ze sprzeciwem opozycji. Senator KO Marcin Bosacki w poniedziałek napisał na Twitterze: „Zamaskowany chojrak w policyjnym mundurze gazuje nieagresywnych obywateli. Jemu się wydaje, że jest anonimowy. Nie jest. I policjantem też przestanie być”.

Odniósł się do tego szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski. „Już się zaczynają polityczne groźby pozbawienia pracy” - napisał.

Czytaj też: Policja zaatakowała gazem dziennikarzy relacjonujących protest. "Bije, bo chce się pozbyć świadków"

Na to zareagował przewodniczący Nowoczesnej Adam Szłapka. „Funkcjonariusze PiS w TVP jak Jarosław Olechowski nie tylko stracą pracę, ale odpowiedzą za nawoływanie do nienawiści art. 256 Kk. Naturalnie pozbawieni zostaną też bezprawnie zarobionych pieniędzy” - zapowiedział.

- Do łagrów będziecie zamykać? - spytał w odpowiedzi Olechowski.

Przypomnijmy, że w ub.r. Platforma Obywatelska zebrała wymagane 100 tys. podpisów pod obywatelskim projektem o likwidacji TVP Info. W grudniu wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) stwierdziła jednak, że projekt nie zostanie złożony do Sejmu, bo „naprawy wymaga cała TVP”.

Olechowski szefem TAI od ponad 4 lat

Jarosław Olechowski obowiązki dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej objął na początku 2018 roku, a na stałe został powołany na to stanowisko w sierpniu 2018 roku. TAI nadzoruje wszystkie treści informacyjne i publicystyczne publicznego nadawcy, na czele z TVP Info, „Wiadomościami”, „Panoramą” i „Teleexpressem” oraz programami publicystycznymi.

W sierpniu 2017 roku Olechowski został też szefem redakcji „Wiadomości”, w maju 2019 roku na tym stanowisku zastąpiła go Danuta Holecka.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Olechowski z Telewizją Polską jest związany od kilkunastu lat. Był m.in. reporterem TVP Info i „Wiadomości”, a w styczniu 2016 roku po kilkuletniej przerwie wrócił do głównego wydania tego programu, przygotowywał materiały m.in. o polskiej polityce.

Dołącz do dyskusji: Szef Nowoczesnej zapowiada odebranie „funkcjonariuszom PiS w TVP bezprawnie zarobionych pieniędzy"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl