SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szef TVP.Info krytykowany za wypowiedź o wyprowadzeniu Polski z UE. „Chodziło mi o odpowiedzialną dyplomację”

- Polska powinna myśleć o tym, na jakich dobrych warunkach z UE wychodzić i jaką nową wspólnotę tworzyć - powiedział w Polskim Radiu 24 Dominik Zdort, szef portalu Tvp.info. Na Twitterze zawrzało, a sam Zdort mówi dla Wirtualnemedia.pl, że oburzają się ci, którzy nie wysłuchali całości audycji. - Odpowiedzialna dyplomacja powinna być przygotowana na wszelką ewentualność - precyzuje.

Dominik Zdort, fot. TV Republika Article

W piątek, 10 marca, w audycji „Debata dnia”, emitowanej na antenie PR24, spotkali się Anna Wittenberg („Dziennik Gazeta Prawna”) i Dominik Zdort (Tvp.info), by komentować ponowny wybór Donalda Tuska na przewodniczącego rady Europejskiej. Dominik Zdort wykazywał, że elektorat PiS otrzymał dzięki tej reelekcji potwierdzenie, iż były premier jest kandydatem niemieckim i nie reprezentuje polskiego interesu. W pewnym momencie debaty powiedział: – Polska powinna myśleć o tym, na jakich dobrych warunkach z Unii Europejskiej wychodzić i jaka nową wspólnotę tworzyć. Ja nie mówię, że jest to decyzja gwałtowna, natomiast za chwilę, dzięki Holandii, Francji, może być zupełnie inna sytuacja w Europie i wtedy trzeba będzie pomyśleć o innej wspólnocie.

Polskie Radio24 na swoim oficjalnym koncie twitterowym zamieściło zapowiedz tej rozmowy, cytując pierwsze zdanie Zdorta: „Polska powinna myśleć o tym, na jakich dobrych warunkach z #UE wychodzić i jaką nową wspólnotę tworzyć.”

To zdanie wywołało wiele nieprzychylnych komentarzy w sieci. Dariusz Ćwiklak z „Newsweeka” napisał na swoim koncie twitterowy: „Gaspadin Zdort, prigłaszajem w Sodrużestwo Niezawisimych Gosudarstw. Poka, Wołodia” („Panie Zdort, zapraszamy do Wspólnoty Niepodległych Państw. Cześć, Wołodia”). Zaś Aneta Mościcka, dziennikarka pracująca m.in. dla „Dziennika Gazety Prawnej” i „Rzeczpospolitej” zapytała wprost szefa portalu Tvp.info: „Pan jest szefem TVP.Info, czy już doradcą rządu?”

Dominik Zdort w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl na początku położył duży nacisk na cytowanie pełnej wypowiedzi, obu zdań. - Przede wszystkim wielu ludzi nie sięga dziś do pełnych źródeł, a zadowala się przeczytaniem kłamliwego tytułu czy skrótowej informacji na Twitterze. Wielu pisało, że Zdort wzywa do wystąpienia z Unii, tymczasem mówiłem jedynie, że należy przygotować polityczny scenariusz ewentualnego opuszczania UE na wypadek totalnego kryzysu i bałaganu we wspólnocie. Ale nawet gdybym powiedział, że wyjście Polski z Unii Europejskiej jest konieczne, to można przecież o tym kulturalnie dyskutować i przytaczać argumenty - w końcu nasza przynależność do UE nie musi być wieczna i nie jest niekwestionowalna. Ta dyskusja jednak na rzetelnym i merytorycznym poziomie nie odbywa się i odbywać się nie będzie, bo część polityków, komentatorów, publicystów i blogerów uznała, że racja z natury rzeczy zawsze i w każdej sprawie jest po ich stronie, zaś ich polemiści i adwersarze w ogóle nie mają prawa do zabierania głosu i wygłaszania swoich poglądów. Moją intencją było pokazanie, że odpowiedzialna dyplomacja musi być przygotowana na wszelką ewentualność - skomentował.

W okresie od listopada 2016 do stycznia 2017 roku Polskie Radio 24 notowało słuchalność na poziomie 0,3 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szef TVP.Info krytykowany za wypowiedź o wyprowadzeniu Polski z UE. „Chodziło mi o odpowiedzialną dyplomację”

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Baćka Sania
to jest wstęp do nowej Unii Polsko-Białoruskiej dawniej nazywaną Polsko-Litewską
24 11
odpowiedź
User
wwa
Cholesterol zabija.
33 9
odpowiedź
User
Noname
Dominik Zdort - główny strateg i doradca dyplomatyczny rządu Najjaśniejszej Rzeczpospolitej...
29 10
odpowiedź
User
07
Jak on sie w kadrze miesci?
19 9
odpowiedź
User
YKK
To żywa ilustracja powiedzenia "osioł do kwadratu". A w zasadzie "osioł do okręgu".
17 9
odpowiedź