SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szefowa KRRiT nagradza TVP

Nagroda Przewodniczącej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Danuta Waniek przyznała nagrodę dziennikarce Telewizji Polskiej red. Barbarze Włodarczyk za cykl reportaży "Szerokie Tory". Nagroda Przewodniczącej KRRiT zostanie wręczona podczas dorocznych Spotkań Medialnych NIPTEL 22 sierpnia br. w Gdańsku.

"Szerokie Tory" to cykl reportaży o codziennym życiu w krajach byłego Związku Radzieckiego. Program ukazuje się na antenie Programu 1 TVP od 2000 roku. Do tej pory autorka zrealizowała 52 odcinki.

....".Ukazując szersze zjawiska w tle życia swoich bohaterów red.Barbara Włodarczyk pomaga przełamywać stereotypy na temat mieszkańców Ukrainy, Rosji czy innych krajów, którzy do dziś są postrzegani tak samo jak przed rozpadem ZSRR.
Autorka, która ma dar zjednywania sobie rozmówców czyni to z ogromnym taktem, profesjonalizmem i obiektywizmem . Dzięki temu , jej bohaterowie otwierają się i wyjawiają całą prawdę o swym życiu.... Dociera do miejsc, które dla cudzoziemców są często nieosiągalne. To korzyść podwójna. Dla telewidzów w Polsce i dla ludzi w tych dalekich krajach. Fakt, że Telewizja Polska a więc my, Polacy, interesujemy się ich krajem i ich życiem daje pozytywny obraz nas samych..." czytamy m.inn. w uzasadnieniu, które Przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przekazała organizatorom Spotkań Medialnych NIPTEL.

Barbara Włodarczyk, 43 lata, absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, od początku swojej kariery dziennikarskiej/ od1985/ pracuje w TVP w redakcji publicystyki międzynarodowej. Autorka kilkudziesięciu reportaży społecznych i obyczajowych i.inn. z Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Kazachstanu, Czech, Słowacji, Niemiec, Francji, Belgii, Bułgarii. Programy autorskie: "Spojrzenia", "My i Świat", "Z Polski Rodem".
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szefowa KRRiT nagradza TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl