SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szefowa Teatru Telewizji zwolniona, Katoliccy Dziennikarze protestują

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy zaprotestowało przeciw zwolnieniu z Telewizji Polskiej Wandy Zwinogrodzkiej, wieloletniej kierowniczki Teatru Telewizji. Miało do niego dojść w miniony poniedziałek.

Szefowa Teatru Telewizji zwolniona, Katoliccy Dziennikarze protestują

- Zarząd KSD pozyskał w tej sprawie opinię znanego prawnika, który potwierdził, że zwolnienie tak profesjonalnej twórczyni dokonane zostało z ewidentnie politycznych pobudek, świadczy o tym treść uzasadnienia przedstawionego przez TVP w wypowiedzeniu wręczonym red. Zwinogrodzkiej, w dniu 21 maja br., przez TVP. Przyczyny zwolnienia podane przez TVP nie stanowią podstaw do zwolnienia pracownika, są całkowicie bezzasadne, nieprawdziwe i nieprawne - czytamy w oświadczeniu przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl. Podpisali jej prezes KSD ks. dr Bolesław Karcz i wiceprezes Anna T. Pietraszek.

Wand Zwinogrodzka z TVP1 związana była od 1994 roku, a Teatrem Telewizji kierowała od 2006 roku. Jak podkreślił zarząd KSD w swoim piśmie, to ona odpowiadała za stworzenie Teatru Faktu. Ściśle współpracowała też ze śp. Januszem Kurtyką, prezesem IPN, „na rzecz przywracania świadomości narodowej i prawdy o heroicznej historii Polaków w czasach totalitaryzmu”.

W ostatnich miesiącach Wanda Zwinogrodzka przebywała na zwolnieniu lekarskim, a jej obowiązki pełnił Krzysztof Domagalik. Z naszych informacji wynika, że powodem jej zwolnienia mogły być różnice dotyczące przyszłej wizji Teatru Telewizji między nią a kierownictwem biura programowego.

Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik prasowa TVP, nie chciała wczoraj komentować całej sprawy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szefowa Teatru Telewizji zwolniona, Katoliccy Dziennikarze protestują

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ciekawski
Ktoś tu znowu podpadł nadprezesowi Wekslerowi?
8 8
odpowiedź
User
Tomek
Ta sytuacja wydaje się być tylko smutnym potwierdzeniem świadomego i planowanego eliminowania osób o szlachetnym, tradycyjnym systemie wartości z wpływu na życie publiczne w Polsce.
8 8
odpowiedź
User
Paweł K.
Czyli demokracja i wolność słowa pod warunkiem, że nie sprzeciwia się krótkowzrocznym i partykularnym interesom Salonu.
8 8
odpowiedź
User
ja
o co chodzi mam wrazenie w w TVP jak ktos zajal jakis stolek to juz jest do niego przyspawany przez cale zycie.Normalne, w kazdej firmie sa zwolnienia i przesuniecia, zadna sensacja.
8 8
odpowiedź
User
szara komórka
Sorki, współczuję tej Pani, ale argumentacja o "przywracaniu świadomości narodowej" i konieczności współpracy redakcji Teatru TV z IPN jest dla mnie żałosna. Właśnie nachalna indoktrynacja polityczna w kilku spektaklach odrzuciła mnie od telewizora. O sensownym przygotowywaniu spektaklu teatralnego w tv chciała opowiedzieć ostatnio Pani Szaflarska, ale szybko jej przerwano. Teraz lepiej wyjąć starsze produkcje z archiwum, niż produkować znowu "po linii i na bazie", albo kopiować żywcem ze sceny znajomego teatru bez znajomości adaptacji na potrzeby ekranu tv.
8 8
odpowiedź