SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szerokopasmowy internet tanieje

Od początku bieżącego roku znacząco zmniejszyły się ceny szerokopasmowego dostępu do internetu na całym świecie.

Szerokopasmowy internet tanieje

Z badania przeprowadzonego przez firmę analityczną Point Topic wynika, że najwyższy spadek odnotowano w przypadku usług opartych na technologii DSL. średnia miesięczna cena zmniejszyła się tutaj o 20 procent: z 67 dolarów w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku do 53 dolarów w III kwartale - informuje serwis TechWhack.

Tymczasem w przypadku szerokopasmowego internetu dostarczanego poprzez sieci kablowe ceny spadły o 12 procent, a w przypadku łączy światłowodowych o 6,5 procenta.

Jednocześnie jednak biorąc pod uwagę ceny za przesłanie 1 megabita danych, najdroższą technologią jest DSL, w przypadku której trzeba zapłacić od 3,85 dolara w regionie Azji i Pacyfiku do 46,42 dolara na Bliskim wschodzie i w Afryce. Dla porównania, w przypadku sieci kablowych ceny wahają się od 2,35 dolara za megabit w regionie Azji i Pacyfiku do 15,51 dolara w Ameryce Łacińskiej.

Z kolei najtańszą technologią dostępu są pod tym względem światłowody. W Japonii za 1 megabit przesłanych danych trzeba zapłacić tylko 0,44 dolara, w Korei Południowej 0,90 dolara, w Szwecji, Danii i Norwegii 1,82 dolara, a w Hong Kongu i Chinach 2,18 dolara.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szerokopasmowy internet tanieje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl