SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

TP pomaga kształcić przyszłych inwestorów

W jaki sektor gospodarki zainwestować? Którą spółkę wybrać? Kiedy kupić lub sprzedać akcje? Przed takimi dylematami stanie 850 zespołów z 550 szkół średnich z całej Polski, które przez następne 3 miesiące będą brać udział w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej. Ruszyła jej druga edycja. Głównym sponsorem i fundatorem nagród jest ponownie TELEKOMUNIKACJA POLSKA. Zadaniem uczestników Gry jest zainwestować jak najlepiej wirtualnych 100 000 złotych w papiery wartościowe notowane na giełdzie. W konkursie biorą udział kilkuosobowe zespoły uczniów szkół średnich wraz z nauczycielem - opiekunem. Podobnie, jak prawdziwi inwestorzy, będą składać zlecenia giełdowe on-line. Od każdej transakcji będzie naliczana prowizja. Gracze na bieżąco będą mogli śledzić efekty swoich poczynań - na koniec każdego dnia na stronach Gry będzie publikowany ranking zespołów według wartości ich portfeli.

Gracze będą mieć do dyspozycji materiały edukacyjne, które pomogą im opanować teoretyczne zasady funkcjonowania giełdy. Uczniowie będą rozwiązywać typowe problemy, z jakimi na co dzień spotykają się inwestorzy. Głównym celem Gry jest przybliżenie młodym ludziom zasad działania rynku kapitałowego i przekonanie ich, że ten pozornie skomplikowany mechanizm kieruje się zrozumiałymi i logicznymi zasadami i pozwala pomnażać zainwestowane środki. Wszystkie transakcje i sama Gra odbywają się z wykorzystaniem narzędzi i zasobów Internetu.

Pomysłodawcami SIGG są Kancelaria Prezydenta RP i Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Gra jest częścią programu "Internet w Szkołach - Projekt Prezydenta RP". TP, podobnie jak w ubiegłym roku, jest głównym sponsorem gry i fundatorem nagród. Ubiegłoroczni zwycięzcy otrzymali w nagrodę wyjazdy za granicę na kursy i szkolenia, sprzęt komputerowy i programy edukacyjne. Zaangażowanie TP w SIGG jest jednym z elementów działalności Firmy na rzecz rozwoju nowoczesnej edukacji młodzieży i Społeczeństwa Informacyjnego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl