SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rusza Szlachetna Paczka. W sobotę Otwarcie Bazy Rodzin

"Szlachetna Paczka - z uwagi na pandemię i wzrost ubóstwa w Polsce - jest potrzebna bardziej, niż kiedykolwiek" - informuje Stowarzyszenie Wiosna, pomysłodawca corocznej inicjatywy i zaprasza na otwarcie tegorocznej edycji. Szczegóły będzie można poznać już w najbliższą sobotę.

Szlachetna PaczaArticle

W sobotę 13 listopada 2021 roku Stowarzyszenie Wiosna zapowiedziało Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki – oficjalny start tegorocznej inicjatywy. W biurze Szlachetnej Paczki przy ulicy Berka Joselewicza 21 w Krakowie tego dnia odbędzie się spotkanie dla mediów. To już 21. edycja programu.

Pomiędzy godziną 8.00 a 18.00 na pytania dziennikarzy odpowiadać będą między innymi Joanna Sadzik, Ambasadorzy Szlachetnej Paczki, wolontariusze i darczyńcy.  O godzinie 18.00 ruszy transmisja na żywo, w której Maciej Orłoś poprowadzi rozmowy z wolontariuszami darczyńcami - m.in. z Jarosławem Kuźniarem, Joanną Jabłczyńską oraz Michałem Polem. Transmisję będzie można śledzić w mediach społecznościowych Szlachetnej Paczki.

"Nasi rozmówcy z przyjemnością opowiedzą o szczegółach tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki, a także o potrzebujących rodzinach, seniorach i dzieciach, którzy czekają na naszą pomoc" - informuje Stowarzyszenie Wiosna.

Nowa edycja Szlachetnej Paczki. "Potrzebna bardziej, niż kiedykolwiek"

Dziennikarze będą mieli możliwość przygotowania materiałów w postaci setek lub transmisji rozmów live z biura Szlachetnej Paczki. "Będziemy wdzięczni za Państwa przybycie i redakcyjne wsparcie naszych działań. Bardzo proszę o potwierdzenie możliwości i Państwa obecności w biurze Szlachetnej Paczki w dniu 13.11.2021 r.(sobota)" - czytamy w komunikacie.

Celem tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki jest dotarcie do tysięcy rodzin, które potrzebują pomocy. Inicjatywa w tym roku ma szczególne znaczenie między innymi ze względu na pandemię koronawirusa, która z kolei przełożyła się na znaczny wzrost ubóstwa w naszym kraju. "Szlachetna Paczka - z uwagi na pandemię i wzrost ubóstwa w Polsce - jest potrzebna bardziej, niż kiedykolwiek" - podkreślają inicjatorzy akcji.

"Mamy nadzieję, że dotrzemy z mądrą pomocą do wszystkich potrzebujących. Wiemy, że dzięki Państwa wsparciu i zaangażowaniu będzie to dużo łatwiejsze" - podsumowują autorzy komunikatu.

- Od lat wspieramy tych, którzy znajdują się w potrzebie. Pomagamy rodzinom, które nie mają zimowych ubrań. Rodzinom, które otwierając lodówkę, nie mają tam czego szukać. Już 13 listopada będziecie mogli wybrać swoją rodzinę, dla której przygotujecie Szlachetną Paczkę, czyli specjalny prezent, który doda im sił - mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia Wiosna, organizatora programu Szlachetna Paczka.

Chcesz wziąć udział w Szlachetnej Paczce? Tysiące ludzi czeka na pomoc

Co roku Szlachetną Paczkę rozpoczyna Otwarcie Bazy Rodzin. Poprzedza je proces pracy wolontariuszy, którzy już od kilku tygodni wcześniej odwiedzają potrzebujących - rodziny, seniorów, osoby z chorobami i niepełnosprawnościami, lub poszkodowane w wyniku wypadku lub pandemii.

Jedną z wielu wstrząsających historii, które poznamy 13 listopada, jest historia Pani Karoliny, samodzielnej matki. Dwoje jej dzieci powinno być objętych stałym, specjalistycznym leczeniem.

- Najważniejsze jest zapłacenie czynszu i rachunków. Z resztą musimy sobie jakoś radzić - mówiła wolontariuszom Szlachetnej Paczki.

- Na życie zostaje im nieco ponad 9 zł na dzień na osobę. Kiedy - mimo zimy - mówią: nie mam się w co ubrać, opisują prawdę. Bo dla niektórych życie bywa zbyt dosadne - wskazują wolontariusze.

Jeżeli po raz pierwszy chcemy wciąż udział w inicjatywie Szlachetna Paczka – warto oglądać live z zapowiadanego spotkania. “Na stronie Szlachetnej Paczki oraz podczas live z otwarcia znajdą się szczegółowe informacje dla tych, którzy chcą pomóc. Już 13 listopada wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę, której pomożesz w tym roku” - przekazuje Stowarzyszenie Wiosna.

Dołącz do dyskusji: Rusza Szlachetna Paczka. W sobotę Otwarcie Bazy Rodzin

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kapitan As
Im to juz nic nie pomoze - nawet rebranding na „Jesien”. Trzymam sie z daleka od takich organizacji i co m ie obchodzi, ze kler Sadzik posadzil dla niepoznaki.
odpowiedź