SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sztab PO za 8,5 tys. zł wynajął od TVP studio na debatę

Po zakończeniu wtorkowej „Debaty Liderów”, organizowanej w budynku Telewizji Polskiej, premier Ewa Kopacz podsumowała dyskusję w studiu TVP, które wynajęto na zasadach komercyjnych za ponad 8,5 tys. zł. Do studia prowadziło odrębne wejście. Z kolei sztab PiS bez zgody nadawcy zmontował scenę na drodze przeciwpożarowej.

Article

„Debata Liderów” z udziałem przedstawicieli ośmiu komitetów wyborczych transmitowana była we wtorek na antenach TVP1, TVP Info, Polsat News i TVN24. Audycja trwała 100 minut, a po jej zakończeniu stacje informacyjne wyemitowały na żywo wystąpienie Ewy Kopacz, która w jednym z pomieszczeń publicznego nadawcy podsumowała zakończoną debatę.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, studio - w którym występowała liderka PO - zostało wynajęte sztabowi na zasadach komercyjnych. Koszt wynajęcia wyniósł 8 512,95 zł netto, a poza „pudłem studyjnym” do sali dostarczono monitor plazmowy, nagłośnienie oraz elementy tapicerskie. - Jest to cena wynikająca z oficjalnego cennika wynajmu, który obowiązuje dla wszystkich kontrahentów - tłumaczy centrum informacji Telewizji Polskiej.

Wynajęcie było możliwe na podstawie pisma, które pełnomocnik finansowy komitetu wyborczego Platformy Obywatelskiej Łukasz Pawełek skierował do TVP 20 października, a fakturę wystawiono dzień później. - Do takiej kwoty nie jest wymaga umowa, wystarczy zamówienie - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl centrum informacji TVP.

Co ciekawe, osoby wchodzące do tego pomieszczenia przechodziły przez wejście w budynku F, znajdującym się od strony ulicy Woronicza, nie miały zatem dostępu do holu budynku B, ani żadnej z kontrolowanych podczas debaty stref. To oznacza, że przy wejściu do sali nie wymagano identyfikatorów, które TVP rozdzieliła między komitety wyborcze przed wtorkową debatą (po 11 czerwonych i 25 żółtych). Przejścia pilnowali oddelegowani pracownicy ochrony. - Koordynator Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej dokonywał weryfikacji osób upoważnionych do wejścia do wynajętego pomieszczenia - tłumaczy TVP.

Jednocześnie - jak podkreśla biuro prasowe Telewizji Polskiej - po poniedziałkowej debacie Kopacz-Szydło i wtorkowej „Debacie Liderów” komitet wyborczy Prawa i Sprawiedliwości zorganizował własną konferencję prasową na terenie należącym do TVP i dokonał montażu sceny na drodze przeciwpożarowej. Nadawca podkreśla, że nie został o tym poinformowany i nie wyraził na to zgody. - Pomimo informacji o zablokowaniu drogi PPOŻ, Komitet nie dostosował się do prośby TVP o odblokowanie drogi PPOŻ - przekazuje nam centrum informacji TVP.

Warto dodać, że w środę na większą niż ustalona liczbę sympatyków PO, wpuszczoną na teren TVP, zwracali uwagę wiceprezes PiS Beata Szydło i rzecznik sztabu Krzysztof Łapiński. - Telewizja publiczna stała się elementem sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej. Widziałam, ilu było przedstawicieli PO i gdzie młodzież Platformy była w gmachu TVP, w jakich pomieszczeniach, a jak została potraktowana nasza młodzież - odpowiadała Szydło, pytana o wtorkowe przepychanki przed gmachem TVP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sztab PO za 8,5 tys. zł wynajął od TVP studio na debatę

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maria
PiS uważa, że to już ich teren i im wolno wszystko!!!! Chamstwo, buta Szydło i jej sztabu sięga dna!!!! Czy na pewno takiej Polski chcecie?
72 65
odpowiedź
User
YKK
Nadchodzi czerń. To będą straszne czasy.
40 68
odpowiedź
User
Sepp Zbatter
a kto bogatemu zabroni ? wynajełi to wynajełi ich sprawa. Mieli forsę to wynajęłi, Zresztą - naszą forsę. a co do tego co nadchodzi, nie bardzo chce mi sie wierzyć w te bajduły... o nadchodzącej czerni. Gorzej byc chyba juz nie może.
31 44
odpowiedź
User
Janusz
W wiodących mediach cisza o wczorajszych taśmach
Nie dostali wytycznych z centrali jak komentować?
55 19
odpowiedź
User
Ewa
No i tak to będzie teraz. My możemy bo rządzimy. Nas prawo nie obowiązuje. My jesteśmy prawem. Bogowie. Kurna..
29 21
odpowiedź