SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sztuczna inteligencja napisała dla nas artykuł o przyszłości rynku reklamowego w Polsce. Co się wydarzy?

Jak wygląda przyszłość rynku radiowego w Polsce? Spytaliśmy o to sztuczną inteligencję, popularnego w ostatnim czasie chatbota ChatGPT. Oto, co nam odparł.

Tak AI widzi przyszłość rynku reklamowego w Polsce (fot. Dall-E2)Article

Niedawno poprosiliśmy chatbota AI ChatGPT o napisanie artykułu prasowego o przyszłości prasy w Polsce. Pytaliśmy też prognozy dla rynku telewizji i radia. Dziś chcieliśmy, aby chatbot napisał podobny o przyszłości rynku reklamowego w naszym kraju. W poniższym tekście wszystko poza śródtytułami pochodzi od ChatGPT, również ilustracja została stworzona przez sztuczną inteligencję (generator obrazów Dall-E2).

Sztuczna inteligencja o obiecującej przyszłości

Przyszłość rynku reklamowego w Polsce wygląda obiecująco. Według szacunków, w 2020 roku branża ta miała wartość ponad 17 miliardów złotych i prognozy są takie, że w ciągu najbliższych kilku lat ta wartość będzie nadal rosła.

Jednym z głównych trendów, które będą miały wpływ na przyszłość rynku reklamowego w Polsce, jest coraz większe znaczenie reklamy internetowej. Coraz więcej Polaków korzysta z internetu i social media, co sprawia, że reklama online staje się coraz bardziej skuteczna. W ciągu ostatnich kilku lat zauważalny był również wzrost zainteresowania reklamą na platformach streamingowych, takich jak Netflix czy Hulu.

Kolejnym ważnym trendem jest rosnące znaczenie tzw. reklamy native, czyli takiej, która jest dostosowana do konkretnego medium i wygląda naturalnie w kontekście treści, w której się pojawia. Ta forma reklamy jest coraz częściej wybierana przez reklamodawców, ponieważ uważana jest za bardziej skuteczną niż tradycyjne formy reklamy, takie jak banery czy reklama prasowa.

Rola technologii

Technologia również będzie mieć duży wpływ na przyszłość rynku reklamowego w Polsce. Coraz więcej reklamodawców korzysta z narzędzi takich jak marketing automation czy sztuczna inteligencja, aby lepiej targetować swoje reklamy i zwiększyć ich skuteczność.

Nie można też zapominać o rosnącym znaczeniu reklamy mobilnej. Coraz więcej Polaków korzysta z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety, co sprawia, że reklama mobilna staje się coraz ważniejsza.

Podsumowując, przyszłość rynku reklamowego w Polsce wygląda obiecująco. Branża ta będzie nadal rosnąć, a reklamodawcy będą korzystać z coraz nowocześniejszych narzędzi i technologii, aby lepiej targetować swoje reklamy i zwiększyć ich skuteczność. Reklama internetowa i native będą nadal rosnąć w znaczeniu, a reklama mobilna stanie się jeszcze ważniejsza. Warto również zwrócić uwagę na rosnące znaczenie reklamy na platformach streamingowych. Ogólnie rzecz biorąc, przyszłość rynku reklamowego w Polsce wydaje się być bardzo obiecująca i pełna możliwości rozwoju.

***

ChatGPT to, jak sam się przedstawia, pomocnik sztucznej inteligencji wyuczony przez OpenAI. To zaś stworzona w 2015 roku przez Sama Altmana i Elona Muska (odszedł z niej w 2019 roku) firma odpowiedzialna także za generator obrazów Dall-E2 (posłużyliśmy się nim do stworzenia ilustracji tego artykułu). Jednym ze współzałożycieli OpenAI jest Polak, Wojciech Zaremba.

Dołącz do dyskusji: Sztuczna inteligencja napisała dla nas artykuł o przyszłości rynku reklamowego w Polsce. Co się wydarzy?

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
Korporacyjny bełkot. Z kilometra widać, że to automat stworzył.
odpowiedź
User
Natural Inteligence :-)
Poziom przedszkolny. AI sama się zaorała. Chyba jednak lepiej poprosić o prognozę kilku średnio inteligentnych reklamiarzy :-)
odpowiedź
User
Włodek
Jak można publikować taki artykuł? Chat GPT ma dane tylko do grudnia 2021 a i tak przestał obecnie działać bo mu się łącza przegrzały także pismaki do ręcznej roboty wróć
odpowiedź