SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

T-Mobile: 5500 zmodernizowanych stacji bazowych w 2013 r.

T-Mobile Polska podsumowała przeprowadzone w 2013 roku prace modernizacyjne swojej sieci.

Milan Zika

Milan Zika

Operator podaje, że w 2013 roku zmodernizowanych zostało blisko 5500 stacji bazowych, co oznacza że w całym projekcie jest blisko 8200 gotowych stacji. "Do zakończenia całego projektu zostało jeszcze niecałe 2000, które zrobimy do września 2014 roku." - zapowiada Milan Zika, członek zarządu T-Mobile Polska, dyrektor ds. technologii i innowacji.

Obecnie ponad 80% powierzchni i populacji kraju znajduje się w zasięgu zmodernizowanej sieci.


Mapa przedstawia zaznaczone kolorem magentowym obszary zmodernizowane i takie, których modernizacja zostanie zakończona do końca 2013 roku. Kolorem szarym oznaczono obszary przeznaczone do modernizacji w 2014 roku.

W ostatnich tygodniach zakończone zostały prace w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Bydgoszczy.

Wymiana infrastruktury oraz zwiększenie liczby stacji bazowych spowodowało zwiększenie pojemności sieci i jej zasięgu. Zasięg sieci 3G wewnątrz budynków w każdym z wymienionych miast wzrósł o ponad 20%, a w przeprowadzonych badaniach średnia prędkość ściągania danych przekraczała 11 Mbps. Ponadto w każdym regionie, w którym zakończono prace, rośnie ilość przesyłanych danych - średnio w skali kraju jest to wzrost o blisko 60%.

Obecnie nadal trwają, będące w różnych fazach, prace modernizacyjne w Warszawie, Trójmieście i Górnośląskim Okręgu Przemysłowym.

Jednocześnie trwa uruchamianie usług w technologii UMTS 900. W 2013 roku została ona włączona w części zmodernizowanej sieci obejmującej regiony: białostocki, bielski, bielsko-podlaski, chełmski, ciechanowski, elbląski, ełcki, gorzowski, jeleniogórski, kielecki, krośnieński, legnicki, leszczyński, łomżyński, lubelski, nowosądecki, olsztyński, ostrołęcki, przemyski, radomski, rzeszowski, siedlecki, suwalski, szczeciński, tarnobrzeski, tarnowski, toruński, wałbrzyski, włocławski, wrocławski, zamojski i zielonogórski. Odpowiada to pokryciu 57% powierzchni Polski. "Do końca roku 2014 planujemy uruchomić UMTS 900 w całej naszej sieci." - powiedział Zika.

Łącznie w zasięgu szybkiego mobilnego internetu oferowanego przez T-Mobile w technologiach UMTS 900/2100 jest blisko 95% populacji kraju.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: T-Mobile: 5500 zmodernizowanych stacji bazowych w 2013 r.

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sr.adam
I bardzo słusznie, lepszy solidny UMTS niż badziewne LTE w Playu
Testowane na Galaxy S4 w centrum warszawy - HSPA+ w T-Mobile ~26Mb/s down ~3Mb/s uplink, to jest dobry wynik a nie jakieś badziewne 15Mb/s w Playu narzucone lejkiem z góry
13 9
odpowiedź
User
Rezi
No i do tego na LTE pochłania o wiele więcej baterii, fajnym ruchem było zmodernizowanie stacji, niedługo cała Polska będzie już zmodernizowana i wszędzie będzie OK.
10 8
odpowiedź
User
ed
Warto dodać, że tą modernizację zrobili wraz z Orange. W Orange zasięgi sie super poprawily! A najgorzej jest w play tym badziewiu!
10 10
odpowiedź
User
poinformowany
W Play mam zasięg tam gdzie są nadajniki Play, Plus, Orange i T-Mobile, więc bez ściemy proszę
9 9
odpowiedź
User
u mnie dalej nie ma zasięgu T-Mobile i Orange
Dziwne że u mnie jest zasięg Play wewnątrz budynków, Plusa łapię ale tylko na zewnątrz a T-Mobile i Orange dalej nie oferują w mojej okolicy zasięgu a na mapie się chwalą że w mojej okolicy jest zasięg! I to nie jest od dziś! Nawet podpisałem umowę raz z T-Mobile bo podobno miałem być w ich zasięgu wenątrz budynków i po wizycie przedstawiciela od nich umowa została rozwiązana za porozumieniem stron po miesiącu bo nie było zasięgu! Kłamcy!
8 10
odpowiedź