SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

T-Mobile Polska z darmowym roamingiem także w ofertach na kartę

T-Mobile Polska ujawnił dodatkowe szczegóły dotyczące zmienionej oferty roamingowej obowiązującej po 15 czerwca 2017 roku. Operator zamierza postępować zgodnie z zalecaną przez Unię Europejską zasadą „RoamLike At Home”. Zaoferuje brak dodatkowych opłat na rozmowy i SMS-y na terenie UE posiadaczom nielimitowanych pakietów, które obejmą także użytkowników ofert na kartę. - „Roam Like At Home” to naturalna konsekwencja naszej wcześniejszej polityki dotyczącej połączeń roamingowych - wyjaśnia T-Mobile serwisowi Wirtualnemedia.pl.

fot. materiały prasoweArticle

Pierwsze doniesienia dotyczące najnowszej oferty roamingowej T-Mobile Polska pojawiły się w środę i dotyczyły taryf F1, F2 oraz F3. Następnego dnia operator ujawnił, że niebawem opublikuje kompletny cennik oferty roamingowej obowiązujący od 15 czerwca br. Na razie podał jedynie przykładowe koszty roamingu w konkretnych ofertach taryfowych.

T-Mobile podkreśla, że zasada „RoamLike At Home” dotyczy zarówno abonentów jak i klientów usług na kartę.

Od 15 czerwca br. wszyscy klienci T-Mobile, Heyah oraz tu Biedronka skorzystają z nowej oferty roamingowej pozwalającej na wykorzystanie krajowych pakietów usług również w Europejskim Obszarze Gospodarczym obejmującym UE oraz Islandię, Norwegię i Liechtenstein.

Oznacza to, że w T-Mobile wszyscy użytkownicy nielimitowanych pakietów rozmów, SMS-ów i MMS-ów będą mogli z nich korzystać w całej Unii Europejskiej. W przypadku pakietów danych w roamingu w UE główną zasadą jest, że im wyższy abonament czy opłata za usługi telekomunikacyjne zawierające pakiet danych, tym większy jest limit z którego można skorzystać w roamingu bez dopłaty.

T-Mobile Polska podaje przykłady: kupując jedną z ofert Supernet abonenci otrzymają w opcji T1 za 29,95 zł oprócz nielimitowanych rozmów dodatkowo możliwość wykorzystania 1,55 GB danych ze swojego krajowego pakietu w roamingu w UE, a w przypadku opcji T3 za 79,95 zł będą to nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 4,1 GB danych do wykorzystania miesięcznie w roamingu w UE w ramach abonamentu opłacanego w kraju.

Dla wszystkich klientów T-Mobile na kartę, Heyah czy tu Biedronka krajowe pakiety minut, SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci oraz pakiety danych będą dostępne również w roamingu w UE. Dla przykładu w ofercie T-Mobile na kartę z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami oraz pakietem 10 GB w kraju, w roamingu w UE klienci otrzymają nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 1,25 GB danych w ramach pakietu opłaconego w kraju.

 

Obecna oferta roamingowa T-Mobile Polska znacząco różni się od tego, co operator zaproponował w połowie maja br. Telekom trafił wówczas wraz z kilkoma konkurentami w ogień krytyki ze strony zarówno UKE, jak i Komisji Europejskiej.

W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl operator unika otwartej odpowiedzi na pytanie, czy to właśnie zastrzeżenia ze strony regulatorów skłoniły go do zmiany oferty roamingu po 15 czerwca br.

- Marka T-Mobile odkąd pojawiła się na rynku w 2011 r. zawsze wyróżniała się ofertą roamingową czy to oferując nielimitowane połączenia do wszystkich numerów w T-Mobile na świecie, czy specjalną ofertą roamingową w Międzynarodowej Strefie T-Mobile w Europie - czytamy w komunikacie przesłanym do naszej redakcji przez T-Mobile Polska. - W związku z tym wprowadzenie rozwiązania „Roam Like At Home” w pełnej wersji i dla wszystkich klientów T-Mobile, zarówno abonentów jak i klientów usług na kartę, jest całkiem naturalną konsekwencją tego co działo się w ostatnim czasie na rynku z usługami roamingowymi. Cieszymy się, że nasza decyzja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem klientów - podkreśla T-Mobile Polska.

Na koniec marca br. T-Mobile Polska miał 10,23 mln użytkowników (1,59 mln mniej niż rok wcześniej), w tym 6,7 mln abonamentów (po wzroście o 178 tys. w skali roku).

Od 15 czerwca osoby podróżujące po UE powinny móc telefonować, esemesować i korzystać z internetu bez żadnych dodatkowych opłat, uiszczając jedynie stawki krajowe za połączenie. Inicjatywa ta ma ułatwić życie zwłaszcza obywatelom państw członkowskich, którzy sporo podróżują i którzy dzięki temu nie będą płacić gigantycznych rachunków za korzystanie w trakcie wyjazdu z telefonu komórkowego.

Zgodnie z przepisami UE, od połowy czerwca tzw. usługa „Roam Like At Home” powinna być automatycznie zawarta we wszystkich umowach telefonii komórkowej, zaś „operatorzy telefonii komórkowej muszą oferować swoje usługi roamingu po cenach krajowych klientom, którzy albo mieszkają w państwie członkowskim operatora albo są z nim trwale związani (np. w nim pracują lub mieszkają - red.) kiedy ci klienci okresowo podróżują po terytorium UE”.

Dołącz do dyskusji: T-Mobile Polska z darmowym roamingiem także w ofertach na kartę

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
adv
to kiedy orange zmienia reklame? juz jedyny na rynku nie jest skoro t-mobile zmienil oferte na rownie dobra
odpowiedź
User
khh
Hmm, a Plus i Play zostaną w tyle.
odpowiedź