SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

T-Mobile Polska wprowadzi Giga Taryfy. Pakiety do 70 GB w cenie 79 złotych w najwyższym abonamencie

Na początek września br. T-Mobile Polska zapowiada wprowadzenie nowych planów taryfowych o nazwie Giga Taryfy. W ramach abonamentów komórkowych zwiększone zostaną limity danych internetowych, w większości wypadków w górę pójdzie też cena. W najwyższej taryfie L użytkownik otrzyma 70 GB danych do wykorzystania w ciągu miesiąca w cenie 79 zł miesięcznie. Jak ustaliły Wirtualnemedia.pl jednocześnie operator planuje likwidację „lejka”, zatem po wyczerpaniu miesięcznego limitu użytkownik całkowicie straci dostęp do sieci.

Article

W oferowanych obecnie taryfach na abonament w wersji bez telefonu T-Mobile Polska oferuje limity 5, 15 i 25 GB danych internetowych, po wyczerpaniu których prędkość połączenia z siecią spada do 1 Mb/s. Ceny pakietów S, M i L wynoszą odpowiednio 40, 55 i 70 zł miesięcznie.

Teraz T-Mobile Polska zapowiedział wprowadzenie od 2 września br. nowych ofert o nazwie Giga Taryfy, które mają zastąpić te dostępne obecnie.

Od początku września taryfa S będzie kosztowała mniej o 1 zł, i tak jak dotąd zaoferuje limit internetowy w wysokości 5 GB. W taryfie M cena ulegnie podwyżce do 59 zł, w zamian użytkownik otrzyma pakiet internetowy o wielkości 30 GB na miesiąc. Z kolei w najwyższej taryfie L limit danych sięgnie 70 GB, zaś cena wzrośnie do 79 zł.

- W ciągu kilku ostatnich lat standardem było oferowanie „nielimitowanych danych”, a następnie spowalnianie transferu danych po wykorzystaniu 10 lub 15 GB – zaznacza w komunikacie Frederic Perron, członek zarządu ds. rynku prywatnego w T-Mobile Polska. - Jednak to podejście „dwóch prędkości” nie satysfakcjonuje już wielu klientów. Dlatego też zdecydowaliśmy się oferować konsumentom nawet do 5 razy więcej danych przy pełnej prędkości w najlepszej sieci w Polsce. Dziś żegnamy się z pakietami danych o dwóch prędkościach i otwieramy rozdział z internetem w ilościach, jakich jeszcze nie było.

Jak ustaliły Wirtualnemedia.pl w rozmowie z operatorem słowa Frederica Perrona o końcu dwóch prędkości mogą oznaczać dla użytkowników pewne niedogodności. Okazuje się bowiem, że T-Mobile zlikwiduje tzw „lejek”, który po wyczerpaniu limitu danych pozwala na dalsze korzystanie z internetu z minimalną prędkością na poziomie 1 Mb/s. Od września w ramach nowych pakietów po wykorzystaniu limitu przewidzianego w umowie użytkownik zostanie całkowicie pozbawiony mobilnego dostępu do sieci.

Pakiety rodzinne

Z początkiem września oferty rodzinne w T-Mobile będą dostępne we wszystkich trzech taryfach, a nie jak dotychczas tylko w M i L. Oferty abonamentowe S, M i L z pakietami danych odpowiednio 5, 30 i 70 GB będzie można ze sobą łączyć w dowolnym momencie trwania kontraktu i dostosować do indywidualnych potrzeb każdego członka rodziny. Na każdą z kolejnych 10 umów klient otrzyma rabat od 5 do 15 zł na każdą umowę miesięcznie.

Internet domowy

Zgodnie z zapowiedzią zmiana podejścia T-Mobile do internetu będzie miała również odzwierciedlenie w ofercie mobilnego internetu domowego (ang. fixed mobile substitution, FMS). Od września dotychczasowe oferty 20Mb/s oraz 60Mb/s zostaną zastąpione trzema bardziej elastycznymi wariantami: 100, 200 lub 300 GB z pełną prędkością.

Po wykorzystaniu wybranego pakietu prędkość internetu będzie wynosiła 1 Mb/s. T-Mobile twierdzi, że wielkość pakietów danych w ofercie (w szczególności 200 i 300 GB) została dobrana pod kątem realnych potrzeb klientów – i tak np. wybierając ofertę 100 GB użytkownicy mogą obejrzeć aż 918 odcinków popularnego serialu „Przyjaciele” na platformie Netflix.

Na koniec czerwca br. T-Mobile Polska miał 10,87 mln klientów, o 260 tys. więcej niż rok wcześniej. W minionym kwartale telekom zanotował spadek wpływów sprzedażowych o 0,1 proc. do 1,565 mld zł oraz wzrost zysku EBITDA AL o 0,9 proc. do 427 mln zł. 

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: T-Mobile Polska wprowadzi Giga Taryfy. Pakiety do 70 GB w cenie 79 złotych w najwyższym abonamencie

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ziko
Do zbliżenia się do Orange daleko, gdzie w pre paid mamy 1 terabajt danych na rok i nolimit na rozmowy i sms za 300 pln. Wychodzi srednio 85GB za 25pln/mc
odpowiedź
User
non
ja to na polski przełożę - kliencie debilu wieżymy żeś debil i zabierzemy ten okropny lejek który tak cie ciemięży i uciska pamiętasz jak zawsze miałeś wolny internet po przekroczeniu pakietu 5-15 lub 25gb? dziś to nie problem będziesz miał 5-30-70 a po przekroczeniu nie musisz nic robi tylko czekać do pierwszego rozumiesz debilu nic nie musisz robić my na początku mieś sami przywrócimy ci internet
odpowiedź
User
qwerty
Mam umowę do stycznia na Internet Domowy bez lLimintu i trzeba będzie się pożegnać. Brałem tylko dlatego, że nie było limintu.
Goodbay T-Mobile.
odpowiedź