SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

T-Mobile Polska z szybkim przesyłem danych w sieciach szkieletowych. Ułatwienia dla klientów biznesowych

Operator T-Mobile Polska przygotował swoje sieci szkieletowe do przesyłania sygnału Ethernet z prędkością 400 Gb/s. Rozwiązanie ma wpierać przede wszystkim użytkowników korporacyjnych oferujących usługi międzynarodowe.

Article

T-Mobile Polska notuje w ostatnim okresie korzystne wyniki biznesowe. W trzecim kwartale br. operator osiągnął wzrost przychodów o 2,2 proc. do 1,656 mld zł i skorygowanego zysku EBITDA AL o 5,5 proc. do 457 mln zł. Na koniec września br. telekom miał 11,425 mln klientów, o 354 tys. więcej niż rok wcześniej.

Sieci szkieletowe dla biznesu

Operator rozwija także nowe rozwiązania. W połowie listopada br. uruchomił pierwszą sieć 5G Stand Alone. System nie korzysta z infrastruktury LTE, wykorzystując wyłącznie najnowszą technologię sieci 5G.

Teraz telekom poinformował, że wraz ze wzrostem popularności usług 5G, a także ze względu na rosnące potrzeby klientów B2B i usług Cloud, przygotował swoją infrastrukturę transmisyjną na przesyłanie sygnałów Ethernet o prędkości 400 Gb/s pomiędzy dowolnymi lokalizacjami w optycznej sieci szkieletowej.

Czytaj także: Operator T-Mobile zwiększył zasięg sieci światłowodowej do 4,7 mln gospodarstw w Polsce

Pierwsze wdrożenie miało miejsce w październiku br. w Warszawie. Jak wyjaśnia operator jest to możliwe poprzez zastosowanie najnowszej koherentnej technologii optycznej umożliwiającej transmisję sygnałów do 800Gbit/s z wykorzystaniem pojedynczego kanału DWDM.

Zgodnie z zapowiedzią nowe, szybsze połączenia pozwolą na rozwój wysokiej jakości usług międzynarodowych dla klientów biznesowych, a także zagwarantują odpowiednią przepustowość do zewnętrznych operatorów i dostawców usług na świecie.

- Oferowanie najwyższej jakości serwisów wymaga kompleksowego spojrzenia na całą infrastrukturę sieciową i reagowanie na zmieniające się potrzeby klientów w każdym jej elemencie – zaznacza w komunikacie Marcin Dobrowolski, dyrektor Departamentu Transmisji i Infrastruktury T-Mobile Polska. - Inwestycje we wzrost pojemności kluczowych łączy infrastrukturalnych zabezpieczają potrzeby nasze i naszych klientów na kolejne lata.

Czytaj także: T-Mobile przedstawia ofertę świąteczną

 

Dołącz do dyskusji: T-Mobile Polska z szybkim przesyłem danych w sieciach szkieletowych. Ułatwienia dla klientów biznesowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl