SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

T-Mobile wprowadza usługi „Smart City” w Nysie i Pionkach (wideo)

T-Mobile Polska wspólnie z władzami Nysy i Pionek prowadzi pilotażowe wdrożenia rozwiązań „Smart City”.

Article

Kluczowym elementem obu instalacji jest wdrożenie sytemu inteligentnego oświetlenia ulic. Z jednej strony sama wymiana tradycyjnych żarówek sodowych na oświetlenie LED przynosi oszczędności rzędu 35-40%, a wdrożenie inteligentnego systemu sterowania, umożliwiającego regulację mocy oraz indywidualną kontrolę działania każdego z punktów świetlnych, przynosi drugie tyle w postaci oszczędności zużycia energii elektrycznej i kosztów serwisu.

Z drugiej stron, każda ze zmodernizowanych latarni, dzięki stałemu zasilaniu oraz dostępowi do sieci transmisji danych, staje się automatycznie punktem, w którym można umieścić dodatkowe czujniki, kamerę monitoringu miejskiego, hot spot, dodatkowy punkt zasilania nośników reklamowych lub stację ładowania pojazdów elektrycznych.

W przypadku Nysy instalację uzupełniono o stację kontroli jakości powietrza, a w Pionkach latarnie posłużyły jako baza do stworzenia inteligentnego systemu monitoringu wideo, automatycznie wykrywającego zagrożenia takie jak kolizja drogowa, bójka czy zasłabnięcie przechodnia oraz instalacji punktów dostępu do miejskiej sieci Wi-Fi.

W przypadku instalacji "Smart City", T-Mobile Polska bierze na siebie całość realizacji projektu, od przygotowania, przez jego realizację, po obsługę obu systemów i serwisowanie sprzętu. Operator jest partnerem dla samorządu, który koordynuje pracę wszystkich podwykonawców projektu, odpowiadając kompleksowo za jego wdrożenie oraz standardy usługi. T-Mobile oferuje także możliwość sfinansowania całości inwestycji w formule "as-a-service", a więc w postaci stałej opłaty abonamentowej.

Na koniec marca br. T-Mobile Polska miał 10,23 mln użytkowników (1,59 mln mniej niż rok wcześniej), w tym 6,7 mln abonamentów (po wzroście o 178 tys. w skali roku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: T-Mobile wprowadza usługi „Smart City” w Nysie i Pionkach (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kamilo
to dobre rozwiazanie dlatego typu miast
8 8
odpowiedź